Ülkenin büyük bölümünde yağış görülmesi beklenirken, hava sıcaklığı da bütün bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre, ülkenin büyük bir bölümünde görülecek yağışların, Doğu Akdeniz, (Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye) Doğu Karadeniz (Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt), Doğu Anadolu’nun batısı (Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari), Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Ordu, Tokat, Sivas, Kayseri,Yozgat ve Niğde çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, bütün bölgelerimizde 3 ila 5 derece azalacak.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu’dan (Poyraz) hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneydoğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kuvvetli olarak esecek.

Öte yandan Meteoroloji, kuvvetli yağış ve rüzgara karşı gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

-BÖLGELERDE HAVA-

Marmara: Çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik) ile sabah saatlerinde Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı,akşam saatlerinden itibaren kıyı Ege, yarın (Salı) kıyı ve güney Ege parçalı bulutlu geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde İç Ege’de (Kütahya, Afyon ve Uşak) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Akdeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı, yarın (Salı) parçalı bulutlu geçecek. Yağışlar; sağanak ve gökgürültülü sağanak, sabah saatlerinde Göller Yöresinde (Isparta ve Burdur) karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay) ile Antalya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; Doğu Akdeniz’de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

İç Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların akşam saatlerinden itibaren Sivas, Kayseri, Yozgat ve Niğde çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; doğusunda güney ve güneybatıdan (Lodos) kuvvetli olarak esecek.

Batı Karadeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Doğu Karadeniz bölgesinde kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin (Gümüşhane, Bayburt ve Artvin) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

Doğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. Yağışların bölgenin batısında (Erzurum, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl) kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve güneybatıdan (Lodos) kuvvetli olarak esecek. Sabah saatlerinde kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin doğu kesimlerinin (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari) yüksek ve eğimli yerlerinde meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatıdan (Lodos) kuvvetli olarak esecek.