Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin Milli Savunma Bakanlığı tarafından Muş’ta bulunan Hava Şehitliği’ne yeni düzenleme yapılacağı yönünde açıklamalarda bulunmasına rağmen şehitlikte hiçbir çalışma yapılmaması merak konusu oldu.

Yaklaşık iki ay önce Muş belediye Başkanı Necmettin Dede’nin hava şehitliğinin onarılacağı yönündeki açıklamalarının ardından şehitlikle herhangi bir çalışma başlatılmadı. Muş’ta hal civarında bulunan hava şehitliğinin yeniden düzenleneceği yönünde açıklamalarda bulunan Necmettin Dede, “Bakanlığın onarım çalışması yapması bekleniyordu ama halen bir gelişme olmadı” dedi.

Belediye Başkanı Necmettin Dede, Milli Savunma Bakanlığının hava şehitliğinde düzenleme çalışmalarının yapılacağını müjdelemesine rağmen hala çalışmaların başlamadığını ifade etti. Milli Savunma Bakanlığı ile görüştüğünü ve şehitliğe çevre düzenlemesi yapılacağını kaydeden Belediye Başkanı Necmettin Dede 2 ay önce konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Dede, açıklamasında şehitliğin çevre düzenlemesi ile güzel bir görünüme kavuşacağını söylemişti.

Başkan Necmettin Dede, “Ankara’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilen belediye başkanları toplantısında Milli Savunma Bakanı ile görüşüp hava şehitliği konusunu kendilerine aktardım. Sayın Bakanımız bu konudaki duyarlılığını gösterip hemen çalışma başlatılması talimatını verdi. Şehitliğimizin yeniden güzel bir hale getirilmesi için hazırlanan projeler bize gönderildi ve biz de onayladık bu projeleri. Bu yıl içerisinde şehitliğimiz oldukça güzel bir hale getirilecektir” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Milli Savunma Bakanlığı’nın yeniden düzenleme için çalışma yapmasını beklediklerini söyleyen Necmettin Dede, şehitlik çalışmasının neden geciktiği yönünde çok net bilgilerinin olmadığını söyledi. Topkan Haber Ajansı