Yılın kuraklık geçmesinden dolayı bir hayli tedirgin olan çiftçiler dün bir süre yağmurun sağanak yağması ile derin bir nefes aldılar. Mevsim normallerinin altında olan yağmur yağışlarından dolayı bir hayli endişeli olan çiftçiler, dün bir süre sağanak yağmurun yağması ile birlikte bir nebze de olsa rahatladılar. Kuraklık ciddi ölçüde tarım ve hayvancılığı etkilediği Muş’ta dün öğlen saatlerinde başlayan yağmur çiftçilerin gönlüne su serpti.

Muş’ta kuraklık nedeniyle hafta sonunda yapılan yağmur duasından sonra dün yağış başladı. Geçimini çiftçilikle sağlayan Bostankent, Keçidere ve Alagün köyünde ikamet eden 500 kişinin hafta sonunda yağmur duasına çıkmasından sonra dün ilk kez yağmur yağdı.

Geçen yıllara göre yağmur yağışlarının bu yıl çok az olduğu ilimizde yaşanan kuraklıktan dolayı bir hayli endişeli olan çiftçiler dünkü yağmur yağışından dolayı bir hayli memnun olduklarını kaydederek, yağışların olmasını istediklerini aksi takdirde kuraklıktan en çok etkilenen kesimin ise çiftçiler olduğunu söylediler.

 Muşun Sesi Gazetesi