Muş Ticaret ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi tarafından başlatılan ‘Bin Pakette Bin Gelecek’ kampanyası çerçevesinde toplanan yardım malzemeleri Kırköy Şehit Er Zekeriya Yatı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’ndaki (YİBO) ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Muş Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi’nin sürdürdüğü yardım çalışmaları aralıksız sürüyor. Her yıl köy okullarına çeşitli yardımlarda bulunan Muş Ticaret ve Ticaret Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri bu yıl da düzenledikleri kampanya ile topladıkları yardım malzemelerini ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırdılar. Öğrencilerin kendi evlerinden ve harçlıklarını biriktirip temin ettikleri yardım malzemelerinin yanı sıra, esnaflar ve eğitim kurumları ile temas kurularak toplanan malzemeler öğrencilere dağıtıldı. Toplanan malzemeler ile bin 176 adet yardım paketi oluşturan okul öğretmenleri, öğrencileri ve idarecileri, Kırköy Şehit Er Zekeriya Yatı YİBO’yu ziyaret ederek malzemelerin dağıtımını gerçekleştirdiler.

Köy okullarına imkanları dahilinde yardımlarda bulunmak için okul olarak çalışmalarının sürdürüldüğünü söyleyen Muş Ticaret ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Yusuf Aysel, yeni bir yardım çalışmasını başarı ile gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İhtiyaç sahibi öğrenciler için her yıl yardım çalışması yaptıklarını söyleyen Yusuf Aysel, “Okulumuzda ‘Bin Pakette Bin Gelecek’ isimli bir yardım kampanyası başlattık. Bu kampanyaya, öğrenciler, öğretmenler, esnaflar ve çeşitli eğitim kurumları katkıda bulundular. Giyim, kırtasiye ve spor malzemelerinden oluşan çok sayıda malzemeyi okulumuzda hediye paketi haline getirip hazırladık. Daha sonra yardımları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Nisan ayı içerisinde dağıttık. Kırköy Şehit Er Zekeriya yatı YİBO’ya giderek burada ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımlarda bulunduk. Bu kampanyada Matematik öğretmenimiz Serdar Ergün başta olmak üzere bir çok kişinin katkısı olmuştur. Böylesine anlamlı bir kampanyaya destek veren herkese gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Kırköy Şehit Er Zekeriya Yatı YİBO Müdürü Rahmetullah Yaktı ise okullarına yapılan yardımlardan ötürü Muş Ticaret ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi öğretmen, öğrenci ve idarecilerine teşekkür ettiklerini belirterek, “Okulumuza eğitime ciddi şekilde katkısı olacak malzeme yardımında bulunuldu. Öğrencilerimiz için giyim, kırtasiye ve spor malzemesi yardımı yapıldı” diye konuştu. Topkan Haber Ajansı