Skip to main content

Gönül köprüsü öğrencileri belediyeyi ziyaret etti

Muş Haber Fotoğrafı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Muş’a gelen Trabzonlu öğrencileri Belediye Başkanı Necmettin Dede makamında kabul etti.

Gönül Köprüsü Projesi kapsamında ilimize gelen 180 kişilik öğrenci grubundan bir kafile dün Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi makamında ziyaret ettiler. Belediye Başkanı Necmettin Dede tarafından Belediye Meclis salonunda ağırlanan kafileye ikramlarla karşılandı.

Trabzon’dan gelen öğrencileri ağırlayan Belediye Başkanı Necmettin Dede, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu projesinin çok önemli olduğunu ve yeni dostluklar oluşması açısından büyük önem taşıdığını belirtti. Öğrencilerin gezip yeni coğrafyaları görmelerini sağlayan, yeni dostluklar oluşmasına vesile olan bu projeye herkesin gerekli desteği sağlaması gerekir” dedi.

Kültürler arasında dayanışmanın da bir göstergesi olan bu ziyaretleri önemsediklerini belirten Dede, “Herkesin bu projeyi desteklemesi, sahip çıkması lazım. Muş Belediye başkanı olarak sizleri ilimizde görmekten çok mutluyum. Ümit ediyorum ki bu gezi kafanızdaki Doğu imajını bir nebze de olsa düzeltmeye yaramıştır. Doğu insanının sıcak yüzünü ve misafirperverliğini görmüşsünüzdür. Buradan ayrılırken beraberinizde güzel anılar ve güzel dostluklar götürebilmenizi sağlayabildiysek ne mutlu bizlere, hepinize tekrar ilimize hoş geldiniz diyor ve sevgi saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Muş’a hayran kaldıklarını, özellikle Muş insanının sıcakkanlılığı ve misafirperverliğinin en üst seviye de olduğunu belirten öğrenci ve öğretmenler Muş Gönül Köprüsü öğrenicileri ile birlikte unutmayacak kadar güzel zaman geçirdiklerini ve beklediklerinden çok daha güzel bir ilgiyle karşıladıklarını belirttiler.

Gönül Köprüsü Projesi Kapsamında Trabzon’dan İlimize Gelen 180 Öğrencinin Dört Gün Boyunca Muş’ta Gezip eğlenerek, ilimizi tanıma fırsatı elde edeceklerini belirten İl Milli eğitim Müdürü İlhami Bayraktar ise; Geçen yıl Muşlu çocuklarımız Trabzon’a gittiler, gezip gördüler ve çok güzel anılarla geri döndüler. Bizde bu sene Trabzonlu çocuklarımızı buraya davet ettik. İnşallah Trabzonlu çocuklarımızda buradan güzel anılarla memleketlerine dönerler. Kafalarında buraya gelmeden önce çok iyi bir Muş imajı olmayabilirdi. Ancak bu birliktelik ve kaynaşma iyi olmayan Muş imajını düzeltti diye düşünüyorum. Umarım ki, burada gönüllerince eğlenip, gezer, mutlu olurlar kalıcı arkadaşlıklar kurarak ilimizden ayrılırlar” diye konuştu.

Konuk öğrenci ve idarecileri kabul eden Belediye Başkanı Necmettin Dede’ye, Trabzonlu öğrenciler tarafından çeşitli hediyeler verilerek toplu halde hatıra fotoğrafı çektirildi.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri