Skip to main content

Dede aday adayları ile toplandı

Muş Haber Fotoğrafı

29 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’den Belediye Meclis Üyesi olmak için müracaat edenler Belediye Başkanı Necmettin Dede ile bir araya gelerek seçim sürecinde yapılacak çalışmalar hakkında görüştüler.

Yerel seçimler için hazırlıklarını sürdüren siyasi partiler bir taraftan belediye başkan adaylarını belirliyor, öte yandan il genel meclis üyeleri ile belediye meclis üyelerini belirlemek için çalışmalarını sürdürüyorlar. AK Parti Belediye Meclis Üyeliği için başvuruda bulunan 43 kişi Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Necmettin Dede ile bir araya geldiler.

Toplantıya Belediye Başkanı Necmettin Dede, AK Parti İl Başkanı Ramazan Aşık, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muharrem Armağan ve Belediye Meclis Üyeliğine başvuranlar katıldı.

Belediye Meclis Üyeliği için başvuranlara belediyenin faaliyetleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Necmettin Dede, vatandaşa hizmet sunmak için imkanların seferber edildiğini kaydetti. Yaklaşan yerel seçimler öncesi partililerin belediye meclis üyeliği listesinde yer almak için mücadele ettiğini belirten Dede, listelerde yer almayan partililerinde herhangi bir küskünlüğe, kırgınlığa mahal vermeden partinin icraatlarına katılmaları gerektiğini kaydetti.

Başvuruda bulunan herkesin listede yer almasının mümkün olmadığını, teşkilat yetkililerinin bir araya gelerek 22 kişilik listeyi belirleyeceğini ifade eden Dede, “AK Parti Belediye Meclis Üyeliği için başvuruda bulunan 43 dava arkadaşımı cani gönülden tebrik ediyorum. Siyaset arenasında göstermiş oldukları cesaret bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Partimiz üyesi olan bu değerli arkadaşlarımızın halka hizmet arzusu heyecanımızı bir kat daha arttırmıştır. Önümüzdeki günlerde teşkilatımızın yetkili organları tarafından listede gösterilecek olan 22 arkadaşımızla seçime gideceğiz. Listede yer almayan partililerimizin de aynı şevk ve heyecanla çalışmalarını sürdüreceklerine inanıyorum. Partimizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu birliktelik siz değerli partililerle olur. 29 Mart yerel seçimlerinde partimizin gücünü ortaya koymak için gece gündüz demeden çalışıp, mücadele edeceğiz. Eş, dost ve akrabaları sık sık ziyaret edip oylarına talip olduğumuzu söyleyeceğiz” diye konuştu.

Toplantıda belediye meclis üyeliğine başvuranlarda söz alarak görüş ve önerilerini dile getirdiler.
AK Parti Belediye Meclis Üyeliği için başvuruda bulunanların isimleri şöyle: “M. Lütfü Akhan, Remzi Düzener, Muhterem Bozkurt, Ali Kalır, M. Halis Diğer, Mehmet Polat, Alican Rençber, Adil Demir, Ebedin Koyuncu, Fevzi Şentürk, Mehmet Rıza Yılmaz, Fetzullah Özkan, Ramazan Özdemir, Nizamettin Yıldırak, Ramazan Yüce, Nebi Ulu, Gülay Baklaya, Mehmet Şerif Uygur, Zafer Göçmen, Ethem Coşkunlar, Feysal Pektaş, Maşallah Şanci, Kemal Sevinç, Abdullah Yüzgüllü, Bilal Gezen, Mahmut Tanyıldızi, Aydın Olca, Rıfat Özen, Mücahit Volkan Koç, Kenan Mutlu, Maşallah Taş, İhsan Pişat, Hakim Kılıç, İrfan Kar, Abdülbaki Yasinoğlu, Ethem Gökhan, M. Deniz Memiş, Şehmuz Talay, Orhan Güler”.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri