Skip to main content

Gönül köprüsü kuruldu

Muş Haber Fotoğrafı

Gönül Köprüsü Projesi Muşlular ile Malatyalıların buluşmasına vesile oldu. Siyasetçisinden bürokratına, işadamlarından STKlarına çok sayıda heyet Malatyadan Muşa geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya milletvekili Öznur Çalık ile Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Betül Keskinin de katıldığı programa, ayrıca Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Keskin ile çok sayıda Malatyalı İşadamı ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri de katıldı.

AK Parti Bursa milletvekili Muhammet Müfit Aydın ve Osman Mestenin de onur konuğu olarak katıldığı Malatya-Muş Gönül Köprüsü Projesinde, bir takım ziyaretler gerçekleştirildi.

İlk olarak Muş Valiliğini ziyaret eden heyet, daha sonra Muş Belediye Başkanlığına geçtiler. Muş Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Muş milletvekili Mehmet Emin Şimşek ,Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Namık Ergün, Merkez İlçe Başkanı Halil Subaşı ve partililerinde hazır bulunduğu toplantı Muş öğretmenevinde başladı.

ASYA, MALATYA İLE KARDEŞLİĞİMİZ ÖRNEK OLACAK

Burada açılış konuşması yapan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, katılımlarından dolayı başta Malatyalılar olmak üzere herkese teşekkür etti.

Asya konuşmasını şöyle sürdürdü; Saygıdeğer misafirlerimiz sizleri misafir etmenin gururunu yaşarken, sizleri en kavli duygularımla selamlıyorum. Bir Dünya markası olan partimizin, kardeşliğimizi pekiştirmek adına başlatmış olduğu gönül köprüsü projesinin birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına olan inancımız tamdır. Bu vesile ile genel merkezimize minnettar olduğumu belirtmek ister, şükranlarımı sunarım. Dostluk köprüsü projesi bizimle Malatyalı kardeşlerimiz arasında zaten var olan köklü ve esaslı birlikteliğimizi örnek olacak bir düzeye taşıyacaktır. Bizler bu memlekette birlik ve beraberliğin anlamını en çok hisseden ve anlayan ikiliyiz. Malatya ile toplumsal özelliklerimiz, gelenek göreneklerimiz ve birçok özelliklerimiz aynıdır. Malatyada ikamet eden akrabalarımız, kız alıp vermişliklerimiz diğer illerle kıyasladığımızda daha fazladır.

Malatya bizler için büyük anlam taşıyan kendimizi bulduğumuz, rahat hissettiğimiz bazen alışveriş, bazen seyahat ve bazen de hastalarımızı götürdüğümüz evimizdir. Aynı coğrafyada aynı kaderi paylaşan kadim dostlarız. Yaşadığımız sıkıntılar, coğrafi şartlar, sosyo-ekonomik durumlarımız bizlerin ortak paydasıdır. Her iki yörenin insanlarının yürekleri bereketli ovaları gibi geniş, yükselen güneş gibi sımsıcaktır. Zaten var olan bir dostluk, gönüldaşlık ve ortak değerler bu projeyle pekişecek, bizi birbirimize kenetleyecektir. Beydağının eteklerinde artık Muş Ovası var dememiz hiçte yanlış olamayacaktır. Dağın eriyen kar sularıyla ovanın yeşereceğine ve makus talihimizi yeneceğimize olan inancımız artarak devam edecektir.

ÇAKIR, ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ise Muş-Malatya dostluğuna değindi. Çakır, Muş Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi bizim dostluğumuz ve akrabalığımızda derin ilişkilerimiz var. Malatyada da yaşayan çok sayıda Muşlu dostlarımız var. Bu konuda Muşun Malatyada büyük bir önemi var. Muş ve Malatya arasında gönül köprüsünün kurulması bizim içinde büyük bir mutluluk oldu. Her ilimizin, her coğrafyamızın kendine has güzellikleri var. Gönül köprüleri aslında birçok dayanışmayı ortaya çıkarıyor. İllerin gelişmesi noktasında bu tür organizasyonların katkıları büyüktür. Bizler yerel yöneticiler olarak, bizlere daha büyük görevler düşüyor. Dolaysıyla üzerimize düşen ne varsa iki ilimiz içinde yapmalıyız ifadelerini kullandı.

ŞİMŞEKTEN İŞADAMLARINA ÇAĞRI

Daha sonra bir konuşma yapan AK Parti Muş milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Malatyalı işadamlarından Muşa yatırım yapmalarını istedi.

Şimşek, Demokrasi nöbetlerinden sonra oluşturulan gönül köprüleri projeleri kapsamında sizleri aramızda görmekten onur duyduk. Hoş geldiniz. Bu projelerde Sayın Genel Başkan yardımcım ve Halkla İlişkiler Başkanımın büyük emeği var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim bu barış ikliminden sonra daha çok birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var. Muş çok güzel bir kenttir. Bakir bir kent, kadirşinası bir kenttir. Bir o kadarda yer altı zenginlikleriyle, yer üstü zenginlikleriyle, ulaşımından, tarımına, Karasu ve Murat nehriyle, Alparslan barajlarıyla, Muş Ovasına kadar zengin bir kenttir. Bu kenti avantajlı kılan bir diğer hususta genç nüfustur. En önemlisi misafirperverliğiyle her zaman çalışmaya ve birlikteliğe, ortaklık ve kardeşlik kurmaya hazır olan bir şehirdir diye konuştu.

GÖNÜL YAPMAYA GELDİK

Son olarak bir konuşmada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya milletvekili Öznur Çalık yaptı. Çalık; Bu gün Muş ilimizi gönül köprüsü vesilesi ile ziyaret ettik. Çok kıymetli belediye başkanımız çok kıymetli milletvekilimiz hem Malatya hem de Muş ekibimiz ile birlikte Muşta yeniden gönülleri yapmaya beraber olmaya beraberliğimizi birliğimizi bir kez daha var olan beraberliğimizin üstüne çiçekler ekmeye geldik. Yol arkadaşlığımız bu güne kadar vardı. Bundan sonrada devam edecek. 15 Temmuz Türkiye cumhuriyeti tarihinin çok önemli bir gün bu günü tarihe kara gün olarak yazdırmak isteyen fethullahçı terör örgütü Milletimizin asil duruşu Cumhurbaşkanımızın feraseti ile Başbakanımızın cümleleri ile milletimizin dik duruşu o kara günü aydınlığa çevirmiştir. Demokrasi bayramı olarak nitelendireceğimiz 15 Temmuz inşallah bundan sonra hiçbir kuvvetin ne yargının ne askerin ne dış güçlerin nede fethullahçı terör örgütlerin bir kez daha bu ülkeye darbe yapamayacağını çok net göstermiştir. Millet iradesi galip gelmiştir. Millet devlet yönetimine el koymuştur. 15 Temmuz gecesi yaşanılan ve var olan hikayeler fotoğraflar bir kez daha söylediklerimizi teyit etmekte. Bu çerçevede Muş, 81 ilimizde ki demokrasi nöbetlerinde bayraktarlık etti. Sürekli yakın takipteydik hem genel merkez olarak hem de Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile beraber olduğumuz ortamlarda Muştan gelen fotoğraflar oradan gelen görüntüler bizleri inanılmaz derecede mutlu etti. Muşu kırmızı beyaza bürümüştünüz ben bu vesile ile bütün Milletvekili arkadaşlarıma İl Başkanıma teşkilatıma Belediye Başkanlarıma ve bütün kamu kurum kuruluşlarına başta Valim olmak üzere emeği gecen herkese teşekkür ederim. Devletin içindeki o yapıyı temizlemek asli vazifemizdir. Ama buna eşlik eden DAIŞ, PKK ile de mücadele edeceğiz. Muş bu konuda dik durdu.15 yıldan beri bu dik duruşu devam ettiriyor. Biz 15 Temmuz sürecinde dik duruşu gösteren Cumhurbaşkanımızın yanında yer alan Başbakanımızdan yana tavır alan bütün Muşa ve bütün Muşlu hemşerilerime canı gönülden teşekkür ederim. En büyük teşekkürü milletimize yapıyoruz. Ben 2015te Muşa ziyarete gelmiştim. İl başkanımız Namık Ergünün kongresinde bir cümle sarf etmiştim gazetelere manşet oldu. Hepiniz hatırlarsınız paralel yapıyla alakalı paralel yapının tabanı ile alakalı tabanı ibadet ortası ticaret tavanı ihanet demiştim ve ihanet edenlerle sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bizim ibadet yapanla ticaret yapanla bir problemimiz yok demiştik ama ihanet içerisinde olanlarla sonuna kadar 15- 25 Aralık sonrası mücadeleye başladık ve devam edeceğiz inşallah, Muş 1071 den bu yana tarih yazıyor tarih yazmaya devam edecektir şeklinde konuştu.

Daha sonra Muş Valisi Seddar Yavuz, Muşun mevcut durumunu slayt gösterisi ile sunum yaparak anlattı. Toplantının ardından basına kapalı istişare toplantısına geçildi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri