İl Genel Meclisinin 2008 yılı yatırım programında yapılan hizmetlerde büyük desteklerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sönmez Turgut ve yapılan çalışmaları kamuoyuna duyuran Gazeteci Şahin Şahin’e İl Genel Meclis Başkanı Necmettin Yıldız tarafından plaket verildi.

2008 yılı yatırım programı dahilinde ilimize yapılan hizmetlerin kararını alan İl Genel Meclisi, yatırımlarda büyük gayretler gösteren İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sönmez Turgut ve yapılan çalışmaları ise kamuoyuna düzenli olarak aktaran Günaydın Muş Gazetesi Muhabiri Şahin Şahin’e plaket vererek ödüllendirdi. 2009 yılının üçüncü toplantısını yapan İl Genel Meclisi, toplantıda gündem maddeleri üzerinde görüş belirterek plaket verdi. İl Genel Meclis Başkanı Necmettin Yıldız, gündem maddelerinden sonra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sönmez Turgut’u davet ederek plaket verdi. Yıldız, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Turgut’a verdiği plaketle yaptığı açıklamasında “İl Genel Meclisi olarak ilimizin yatırımları için çok önemli kararlar aldık. Bu kararlar neticesinde İl Özel İdaresi olarak alınan kararlara istinaden büyük başarılar göstererek hizmet atakları gerçekleştirilmiştir. İl Özel İdaresi Genel Sekreterlik Yardımcılığı görevine geldiği günden bu güne kadar Sayın Sönmez Turgut’un çalışmalarını takip ettim. Kendisi gerçekten ilimizin kalkınması ve idareci kişiliğini göz önünde bulundurarak az da olsa bu plaket ile ödüllendirdik. Kendisine ve yaptığı çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan İl Genel Meclisinin yatırım programını ve toplantılarını düzenli olarak takip ederek kamuoyunu bilgilendiren Günaydın Muş Gazetesi Muhabiri Şahin Şahin’e plaket veren İl Genel Meclis Başkanı Necmettin Yıldız, yaptığı açıklamasında “İl Genel Meclisi olarak bir diğer ödüllendirmek istediğimiz Gazeteci Şahin Şahin’inin çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. İl Genel Meclisi bilindiği üzere halkın hür iradesi ile seçilmiş üyelerinden oluşmaktadır. Meclis karar verme organıdır. Karar organı olan yüce meclisin aldığı kararları, Muş için yapılan hizmetleri tam eksiksiz ve basın ilke kurallarına uygun bir şekilde aktardığından dolayı şanslıyız. Halkın hizmeti için yapılan çalışmaları yerinde takip ederek seçtiği üyelerin çalışmalarını halka doğru, dürüst ve basın ilkelerine uygun bir şekilde aktarılmıştır. Bu nedenle yapılan çalışmalar kamuoyuna bildirerek kamuoyunu aydınlatan Günaydın Muş Gazetesi ailesine ve muhabiri olan Gazeteci Şahin Şahin’e canı gönülden İl Genel Meclisi olarak teşekkür ediyoruz. İlimizin kalkınması ve hizmetleri için 2009 yılında alınacak kararları yine aynı şekilde aktarılmasını umut ediyor ve Muş’un kalkınmasında başarı gösteren herkese minnettarız” dedi.