Programa grup mavera, grup kardeşlik. Muzaffer Gürler, Seyfullah Altıntop katıldı. Muş Halkının yoğun ilgi gösterdiği programa Muş belediye Başkanı Necmettin Dede’de katıldı.

Kur’anı Kerim tilavetiyle başlayan program, AGD Muş Şube Başkanı Aydın Suna’nın açılış konuşmasıyla devam etti. Muş Şube Başkanı Aydın Suna Filistin’de yaşanan vahşete değinerek “Gazze’de tüm insanlığın başını yere eğdirecek bir utanç yaşanıyor. Henüz adı bile konulmamış bebekler, gözü dönmüş İsrail’ın saldırılarına maruz kalıyor. Havadan, denizden ve karadan üzerlerine bombalar yağan masum insanların çığlıkları arş-ı alaya uzanıyor.”diye konuştu. Filistin davasının Asr-ı saadetten, Osmanlı’ya uzanan tarihi manasıyla İslam ümmetinin ortak davası olduğunu dile getiren Suna, “İslam dünyasındaki tüm müminler, mümkün olan her şekilde, Gazze’li savunmasız kadın, erkek ve çocukları savunmakla yükümlüdürler.”dedi. Filistin’in Müslümanların elinden çıktığından beri Siyonistlerin zulüm ve esaretine maruz kaldığını dile getiren Aydın Suna “Filistin’in tapusuna sahip Osmanlı’nın temsilcisi olan Türkiye, bu mirasa sahip çıkma iradesini bir an önce göstermelidir.” şeklinde konuştu. Geçtiğimiz günlerde yaptıkları basın toplantısıyla bütün Türkiye genelinde Filistin için imza kampanyası başlattıklarını dile getiren Suna, Filistin davasına duyarlı milletimizin kampanyaya gereken ilgiyi göstereceğine inandığını sözlerine ekledi.

“İSRAİL, İNANCININ GEREĞİNİ YAPIYOR”
Siyonist İsrail’in Filistin’de inançlarının gereğini yerine getirdiğini ifade eden AGD ve İHH Muş Şube Başkanı “Bu, Siyonist İsrail’in Filistin’de yaptığı ne ilk ne de son katliamıdır. İsrail, karakterine uygun bir şekilde hareket etmektedir. Akrebe neden soktuğu sorulmaz. İsrail bu saldırıları düzenlerken inancının gereğini yapmaktadır. Şu gerçek asla akıldan çıkarılmamalıdır ki; Yahudilerin dünyayı kana bulayan görüşleri, kendi tahrif edilmiş dinlerinden ve inançlarından kaynaklanmaktadır. Dünya var oldukça Yahudiler her fırsatta dünyayı kana bulamaya ve zalimliklerine zalimlik katmaya devam edeceklerdir. Önemli olan İslam dünyası olarak bizim bu saldırılara karşı ne yaptığımızdır. İslam dünyasının bir an önce D-8 etrafında toplanarak İsrail’e hak ettiği cevabı vermelidir.”diye konuştu.

 Muş Ovası Gazetesi