Cumhuriyet Halk Partisi Muş Milletvekili Şerif Ertuğrul Muş Milli Eğitim Müdürünü topa tuttu. CHP Muş il kongresinde konuşan CHP Muş Milletvekili Şerif Ertuğrul, Muş Milli Eğitim Müdürünün Atatürk’e alerjisinin olduğunu söyledi.
    Ertuğrul, “2 üniversite bitirmiş 24 yıllık bir öğretmenimiz vardır, eşi de öğretmendir aynı zamanda eş durumu da vardır. Ama bu öğretmenimiz aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanıdır. ilin sayın Milli Eğitim Müdürü ‘benim Atatürk’e karşı alerjim vardır. Nasıl benim öğretmenim Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı olabilirmiş’ diyor ve tutuyor bir tezgah hazırlıyor” dedi.


Partililere hitaben konuşan CHP Muş Milletvekili Şerif Ertuğrul, Muş Milli Eğitim Müdürünü itham ederek “Eğer Atatürk bu ülkeyi Ruslardan kurtarmasaydı senin adın garabet olarak kalırdı” dedi.


Ertuğrul sözlerine şöyle devam etti:


“Bu 24 yıllık sevgili öğretmeni eş durumunu dikkate almadan bir dağ köyüne sürüyor. İşte oligarşik bürokrasinin en çarpıcı örneği ve ben muhterem o tarihte Ankara’dan kendisine bir telgraf çektim ey Atatürk’ün ismine tepki duyan alerji duyan Sayın Milli Eğitim Müdürü eğer Atatürk eğer Mustafa Kemal Atatürk bu vatanı kurtarmasaydı Rusların istilasında kalsaydı belki bugün senin adın garabet olurdu Müslüman’ım da diyemezdin sen Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde Milli Eğitim Müdürü olmuşsun. Biz bugün eğer bu ülkede rahat yaşıyorsak bilesiniz ki bunun temelinde kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk’ün harfi vardır. Şimdi buradan Sayın Milli Eğitim Müdürüne seslenmek istiyorum. Sevgili Milli Eğitim Müdürü burası Atatürk’ün Türkiye’sidir eğer sen Mustafa Kemal Atatürk’ün isminden rahatsızlık duyuyorsan o zaman sen kendine başka bir ülke seçeceksin. Huzurlarınızda ben bu Milli Eğitim Müdürünü önce Allah’a sonra Mustafa Kemal Atatürk’e havale ediyorum. Hiç şüpheniz olmasın onun hakkından gelecektir. Buradan suç duyurusunda bulunuyorum benim Mustafa Kemal Atatürk’e karşı benim Atatürkçü Düşünce Derneğine karşı alerjim vardır ben bunu kabullenemem diyen suç işliyor. Cumhuriyet Savcılarını derhal göreve davet ediyorum ve zat hakkında işlem başlatmalarını istiyorum” dedi.

NULL