9-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Muş Bedensel Engelliler Derneğini ziyaret eden Ertaş, engellilerin var olan sorunlarını ertelemek yerine çözüme kavuşturulması gerektiğini vurguladı. Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Ertaş, 9-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Muş Bedensel Engelliler Derneğini ziyaret etti. Dernek Başkanı Bedri Korkmaz ve dernek üyeleri ile bir süre sohbet eden Başsavcı Ertaş, engelliliğin insanlığın ortak sorunu olduğunu belirterek, engellilerin var olan sorunlarını ertelemek yerine bir an önce çözüm üretilmesini sağlamak gerektiğini söyledi.

’10–16 Mayıs Engelliler Haftası’ dolayısıyla Bedensel Engelliler Derneğini, ziyaret eden Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Ertaş, “Engelli vatandaşlarımız, toplumumuzun bir parçasıdır, onları yok sayamayız. Onlara eğitimden sağlığa, iş edinmeden, kentsel planlamada rahatlığa kadar birçok alanda kolaylıklar sunmalıyız. Sosyal yaşama katılmalarını sağlayarak dört duvar arasına kapatılmalarını önlemeliyiz” dedi.

Başsavcı Bayram Ertaş’ın kendilerine yapmış olduğu ziyaretten oldukça memnun olduklarını belirten Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Korkmaz ise, “Sayın Başsavcımıza yönetimim adına teşekkür ediyorum. Kendileri bu güne kadar bizlerden desteklerini esirgememişlerdir. Bizler Başsavcımız gibi herkesin bize destek vermesini bizlere sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

Engelliler son dönemlerde önemli çalışmalara imza attığını ve bir çok projeler hazırladığını kaydeden Korkmaz, Muş’un profesyonel ligde mücadele eden tek takımın ise Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Basketbol Takımının olduğunu söyledi. Basketbol takımın da bugünlerde zor durumda olduğunu ve maçlara kıt kanaat imkanlarla çıkmak zorunda kaldıklarını kaydeden Korkmaz, rakip takımların daha geniş kapsamlı ve olanaklı olarak müsabakalarını sürdürdüklerini ifade etti.

 Muşun Sesi Gazetesi