Konukbekler Beldesi Belediye Başkanı Atik Fırat, birçok belediye başkanının aksine yeni ve lüks makam aracına binmek yerine eski model makam aracını belediyenin birçok işinde kullanmayı tercih ediyor.

700 hane ve 7 bin 142 nüfuslu Konukbekler beldesinde belediye başkanının makam aracı belediye hizmetlerinde en faydalı araç olarak kullanılıyor. Belediye başkanı Atik Fırat’ın makam aracı olarak kullanılan ve günün büyük bölümünde boru taşımaktan, belediye çalışanlarını taşımaya kadar birçok belediye hizmetinde kullanılan makam aracı önemli hizmetlerde kullanılıyor. 1998 model olan Tofaş marka Kartal otomobil uzun yıllardır belediye hizmetlerinde kullanılıyor.

Makam aracını belediyenin tüm hizmetlerinde kullandıklarını söyleyen Atik Fırat, “Makam aracı ile belediyenin her türlü işini yapıyorum. Bu araç ile boru taşımaktan tutun, personel taşımasına kadar bor çok işlemi yapıyorum. Beldenin 15 kilometre ötesinde su kaynağımız bulunmakta. İçme suyu hattında boru patlaması olduğu zaman makam arabasına boruları yükleyip bölgeye giderek onarıyoruz. Yeni bir makam aracı almak benim aklıma geldi. Ama beldeye hizmet götürmek için kullanılacak parayı arabaya yatırmak gerekmez. İleriki günlerde ucuz bir araç bulursak almayı düşünüyoruz. Bu makam aracını da satmayıp yine belediye hizmetlerinde kullanacağız. Ama şimdilik bir makam aracı almayı düşünmüyoruz” dedi.

Belediyenin parasını makam aracına harcamak yerine eski makam aracını kullanmayı tercih ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Atik Fırat, “Beldemiz 700 hane ve 7 bin 142 nüfusa sahiptir. Bizim en büyük sorunumuz kanalizasyon sorunudur. Kanalizasyon sorununu çözmek için çalışmalarımız sürüyor. Halkımız fakir olduğu için belediyeden destek bekliyorlar. Her vatandaş belediyeden bir yardım bekliyor. Bu konuda sıkıntılıyız” diye konuştu.

 Topkan Haber Ajansı