Kızılay Muş Şube Başkanlığının girişimleri ile Muş’a kurulması düşünülen 5 milyon TL’lik yatırımın gerçekleştirilmesi için bir türlü çözümlenemeyen yer sorunu yatırımın Siirt’e gitmesine neden oldu.
Muş’ta arsa tahsisi yapılmadığı için Siirt’e kaydırılan 5 milyon TL’lik yatırımın gelecek ay içerisinde açılışının yapılacağı kaydedild.

Kızılay Muş Şube Başkanlığı tarafından 2006 yılında Muş’ta yapılması planlanan ve arsa tahsisi sebebiyle yapımı gerçekleştirilemeyen 5 milyon TL’lik proje Siirt’te tamamlanarak hayata geçirildi.

Muş’ta arsa tahsisi yapılmadığı için yapılmayan ve Siirt’te yapılması kararlaştırılan Kızılay’a ait kan merkezi, kız öğrenci yurdu ve tıp merkezinden oluşan 5 milyon TL’lik proje Siirt’te hayata geçirildi. 2006 yılında İl Öze İdaresi’ne ait araziyi talep eden Kızılay Muş Şube Başkanlığı’nın yapmayı planladığı dev projede kaybeden yine Muş oldu. Muş’ta arazi temin edilmeyince Kızılay Genel Merkezi tarafından Siirt’e kaydırılan yatırım tamamlanarak kullanıma hazır hale getirildi. 7 kat ve üç üniteden oluşan, bölgesel kan merkezi, kız öğrenci yurdu ve tıp merkezini içerisinde barındıran görkemli yapıda 50 kişinin istihdam edileceği ve 5 milyon TL’ye mal edildiği açıklandı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, “2006 yılında arsa tahsisiyle ilgili talebimiz bir yıl beklememize rağmen il genel meclisinde oy çokluğu ile talebimiz reddedilmiştir. Yapı maliyeti 5 trilyonu bulan ve yaklaşık 50 kişinin istihdam edileceği bu proje ilimiz o dönem görevde bulunan siyasiler ve bürokratların sayesinde bu önemli yatırım Siirt iline kaymıştır. Bizde bir yılda çıkmayan arsa tahsis kararı dönemin Siirt Valisi Hüseyin Avni Mutlu 2 gün içerisinde çıkarılmasını sağlayarak bu önemli yatırımı Siirt iline kazandırdı. Gelecek ay da bu önemli yatırımın açılış töreni yapılacaktır. Ben inanıyorum ki Muş’a yatırım gelmesi için gecesini gündüzüne katan Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş döneminde bu proje olmuş olsaydı bu yatırımın Muş’tan kaçmaması için aynı günde bunun alt yapısını hazırlayacaktı. Bu tür yatırımlar Muşumuza zor geliyor ve zaten zor gelen bu yatırımların ilimizden kaçmaması için duyarlı olmak gerekiyor” dedi.

 Muş`un Sesi Gazetesi