Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü dün düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Valilik binası önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlayan tören Eğitim Fakültesi önünde devam etti.

Daha önce hazırlanan programda Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin konuşması (emirlerine maruzdur” diye ifade edilmesine rağmen törende Belediye Başkan Yardımcısı ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü görevini de vekaleten yürüten Tarık Mirze’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapması dikkatlerden kaçmadı.

Kutlama töreninde Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin konuşma kürsüsüne çıkmaması gizemini korurken, Dede’nin törene katıldığı halde konuşmaması kafalarda soru işareti oluşturdu.

Öte yandan kurtuluş programına Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç’ın katılmaması da dikkatlerden kaçmadı. Günü ve saati olan programa Muş’ta olduğu halde katılmayan Rektör’ün yerine yardımcısı Prof. Dr. Osman Özcan katıldı. Üniversitenin çelengini Atatürk Anıtına sunan Özcan daha sonra devam eden programda üniversiteyi temsil etti.

 Muş`un Sesi Gazetesi