Elektrik direklerini kaldırımlardan kaldırmak için çalışmalarını sürdüren TEDAŞ Muş Müessese Müdürlüğü bu yıl çeşitli bölgelerde yer altı döşemeleri yapacak. Geçen yıl başlatılan ancak mevsim şartlarından dolayı bitirilemeyen yer altı döşemesini yapmaya başlayan TEDAŞ Erzurum Caddesinde de hummalı çalışmalar yapmak için hazırlıklarını sürdürüyor.
Fatih İlköğretim Okulu güzergahında bulunan elektrik direklerini kaldırımlardan kaldırmak için kanal kazı çalışmalarına başlayan TEDAŞ, elektrik döşemelerini yer altından yapıyor.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan TEDAŞ Muş Müessese Müdürü Murat Karagüzel, geçen yıldan kalan bazı çalışmaların tamamlanacağını ifade ederek, “İhale hazırlıklarımız tamamlandı. Yeniden ihaleye çıkarılacak. Geçen yıldan kalan 500 metrelik kanal kazı çalışmaları var. Ekipler şu anda bu çalışmaları sürdürüyor. Bu yıl Erzurum Caddesinde önemli bir çalışma yapılacak. Yaklaşık 3 kilometrelik kanal kazı çalışması yapılacak. Bunun neticesinde de 20 bin metre kablo döşemesi yapılmış olacak” diye konuştu.
Kaldırımlardaki elektrik direklerinin çok çirkin bir görüntü sergilediği belirten vatandaşlar, çok önceden yapılan bu çalışmaların günümüz koşullarına uygun olmadığını ancak TEDAŞ’ın elektrik direklerini kaldırıp döşemeleri yer altından yapması bu çirkin görüntüyü de ortadan kaldırmış olacak. Ayrıca elektrik akımın yer altından daha sağlıklı bir şekilde verileceğine inanıyoruz. Kabloların zarar görmemesi halinde arızalarında asgariye ineceğini düşüyoruz” şeklinde konuştular.
 Muş`un Sesi Gazetesi