Bedensel Engelliler Genel Başkanlığı Doğu Anadolu Bölgesine Federasyon kurmak için çalışmaları başlattı. Türkiye Bedensel Engelliler Derneği Doğu Anadolu Bölgesine Federasyon kurmak için başlatmış olduğu çalışmalar neticesinde hafta sonunda toplantı düzenledi.

12-13 Temmuz’da Şanlıurfa’da yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısına 21 İlden katılım sağlanarak yapıldı. Toplantıya ilimizi temsilen Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Bedri Korkmaz katıldı.

Türkiye Bedensel Engeliler Derneği Genel Başkanı Faruk Öztimur ve Şanlıurfa Valisi, Belediye Başkanının katılımıyla yapılan toplantıda engellilerin sorunları konuşuldu.
Doğu Anadolu Bölgesine federasyon kurmak için karar alan yönetim doğuda yaşayan engellilerin sorunlarına çözüm bulmak için çeşitli kararlar aldı.

Şanlıurfa’da yapılan toplantı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bedensel Engelliler Derneği Muş Şube Başkanı Bedri Korkmaz, bölge için kurulacak olan federasyonun sorunları gidermek ve tespit etmekte önemli bir görev üstleneceğini ve engelli vatandaşların topluma kazandırılması için yeni projelerin üretileceğini söyledi.

 Muşun Sesi Gazetesi