Kurban Bayramı’nda Kimse Yok Mu Derneği öncülüğünde başlatılan doğu-batı kaynaşmasına Gaziantepli gönüllüler de katıldı. Hafta sonu 180 kişilik ekiple Gaziantep Sunguroğulları Lisesi Mezunları Derneği (SUNDER) ve Ankaralı Kimse Yok Mu Derneği gönüllüleri, Muş’ta bin 200 aileyi ziyaret etti.

Gönüllüler ordusu, getirdikleri yardım malzemelerinde daha önceden tespit edilen bin 200 ihtiyaç sahibi aileye ulaştırdı.

Kimse Yok Mu Derneği 450 aileye giyim yardımında bulunurken SUNDER ise 17 çeşit gıda ürününün bulunduğu gıda paketlerini 750 aileye ulaştırdılar. Yolda geçen bütün çocuklara çikolata dağıtarak onların da gönüllerini alan gönüllüler, Muşluların gönlünü fethetti. 80 kişilik ekiple Gaziantep’ten geldiklerini ve amaçlarının en yoksul 750 aileye ulaşmak olduğunu belirten SUNDER Başkanı Bahattin Nakıboğlu, yoksul ailelere az da olsa destek olmak amacıyla Muş’a geldiklerini kaydetti. Kurban Bayramı’nda başlatılan çalışmaların devamı olarak Ankara’dan geldiklerini söyleyen Reha Öztürk, “Burada bazı hediyeler dağıttık. Bazı sıkıntıların olduğunu gördük. Bu sıkıntıların da birlik ve beraberlikle üstesinden gelinebilir.” dedi.

Gönüllülerin ziyaret ettiği Leyla Akkurt(67) “Her namazdan sonra size dua ediyorum. Allah sizden razı olsun.” diye konuştu.