Muş Şeker Fabrikası Müdürü Cumhur Mehmet Demirtaş, “Her konuda Muş Şeker Fabrikası önder, öncü ve örnek olmalıdır” dedi.

Muş Şeker Fabrikası gökdelenlere dev Türk Bayrağını dikti. 96 Metre Kare ve 36 Metre yüksekliğindeki dev Türk Bayrağı bölgede güzel görünümler sergiliyor. Muş Şeker Fabrikası Müdürü Cumhur Mehmet Demirtaş, Şeker Fabrikasının her konuda öncülük yapacağını söyleyerek ayrıca, Dev bayrağın 23 Nisan, 30 Ağustos, 19 Mayıs, 26 Ağustos ve 29 Ekim gibi özel günler kullanacaklarını sözlerine ekledi. Fabrika Müdürü Demirtaş, Özel günler dışında paraşüt kumaşından yaptırılan 2 adet Türk bayrağının asılacağı belirtti.

Dev Türk Bayrağı ile ilgili açıklamalarda bulunan Muş Şeker Fabrikası Müdürü Cumhur Mehmet Demirtaş, “Dev bayrağımızı hazırladık. Bugün de deneme amaçlı diktik. Dediğimiz gibi her konuda önder, öncü ve örnek olmalıyız. Bu bayrağımızı fabrikamızın giriş nizamiyesine kurduk. Türk bayrağımız 96 metre kare yüksekliği ise 36 metredir. Maliyeti bize 30 bin TL’ye mal oldu. Tabi biz bunun masrafını kendi makine fabrikamızda yaptırdık. Bu dev bayrağı 19 Mayıs’ta dikmeyi düşünüyorduk. Çünkü bu havada 36 metre yüksekliğindeki bayraklar yırtılabilir. Sabah saatlerinde deneme amaçlı açtım. Pazartesi günü Paraşüt kumaşından yapılmış iki tane bayrağımız daha gelecek. Diğer büyük bayrağımızın bir küçüğüdür. Hemen hemen aynı ebatta oluyor. Bu tür havalarda paraşüt bayraklarımızı asacağız. Özel günlerde ve güzel havalarda büyük bayrağımızı asacağız. 23 Nisan, 30 Ağustos, 19 Mayıs, 26 Ağustos ve 29 Ekim gibi özel günler dev bayrağımızı kullanacağız” dedi. Günaydın Muş Gazetesi