Kızılağaç Beldesinde öğrenciler telefon hatlarının yapılması için Telekom Genel Müdürlüğüne yazdığı mektup neticesinde ankesörlü telefon sahibi oldular. Beldelerinde telefon hatlarının yapılması için Ankara Telekom Genel Müdürlüğüne dilekçe yazan ilkokul öğrencilerine cevap, ankesörlü telefon oldu.

Muş’un Kızılağaç beldesi Fetullahağa mahallesinde yaşayan Kızılağaç YİBO öğrencileri Mervenur Yalçın (11) ve Ayşe Gündüz (12) beldelerinde telefon hatlarının bağlanması için Ankara Telekom Genel müdürlüğüne dilekçe yazdılar.

Ankara Telekom Genel müdürlüğü öğrencilerin gönderdiği dilekçeyi Muş Telekom il müdürlüğüne göndererek, Kızılağaç beldesi Fetullahağa mahallesine bir tane ankesörlü telefon yaptırıldı.

Öğrencilerin iletişime olan duyarlıkları İl Telekom müdürlüğünü sevindirdiğini söyleyen il Telekom müdürü Nihat Kaya bundan sonra telefonla görüşme imkânlarının sağlandığını belirtti. Kaya; “Bu duyarlı öğrencilerin haberleşme ve iletişime olan ilgilerinden dolayı Ankara Telekom Genel müdürlüğümüze dilekçede bulundular. Ankara Telekom genel müdürlüğümüz ise dilekçeyi tekrar bize göndererek gerekenin yapılmasını söylediler. Bizde Kızılağaç beldesinin Fetullahağa mahallesinde bir tane ankesörlü telefon yaptırdık. Belde halkı yaptığımız ankesörlü telefondan memnun. Artık belde halkı iletişimde sıkıntı çekmeyecekler” dedi.

Beldelerinde Ankesörlü telefon yaptırıldığı için İl Telekom Müdürlüğüne Teşekkür eden Mervenur Yalçın ve Ayşe Gündüz bundan sonra başka illerdeki akrabaları ile rahat görüşebileceklerini söylediler.

 Muşun Sesi Gazetesi