Eski hal civarında bulunan Galeria İş Merkezi’nden dökülen buzlar yol kenarında bulunan bir kamyonetin üzerine düşerek zarara yol açtı.

Muş’ta etkili olan kış mevsimi zararlara da sebebiyet veriyor. Kış mevsiminde çatılardan dökülen kar ve buzların altında kalan araç manzarasına dün de rastlandı. Hal Civarı’nda aracını park eden araç sahibi döndüğünde aracını bıraktığı gibi bulamadı. Galeria İş Merkezi’nin duvarlarında biriken buzların koparak yol kenarında park eden kamyonetin üzerine düşmesi sonucu maddi hasar meydana geldi.

Dün saat 11.30 sıralarında 1. hal caddesi üzerine 49 AF 029 plakalı kamyonetini park eden araç sahibi döndüğünde aracında büyük çaplı hasar oluştuğunu gördü. Galeria İş Merkezi’nden düşen buz parçalarının isabet ettiği kamyonetin ön camı tamamen patlarken, kaportasında da hasar oluştu. Aracında oluşan hasara üzüldüğünü söyleyen araç sahibi, “Aracımda büyük çaplı zarar oluştu. Ama bu buzlar yoldan geçen birilerinin de üzerine düşebilirdi. Bu durumda can kaybı da olabilirdi. Gelen mala gelsin. Mal kazanılır, geri gelir ama can ne kazanılır ne de gerilir” diye konuştu.

Meydana gelen olayı gören vatandaşlar da araç sahiplerinin dikkatli olmaları gerektiğini belirterek, “Kış mevsiminde sürekli bu tür manzaralar yaşanıyor. Araç sahipleri araçlarını park ettikleri yerlere dikkat etmelidirler. Bugüne kadar her kış mevsiminde onlarca araç çatılardan dökülen karlar sebebiyle hasar görüyor” diye konuştular.

 Topkan Haber Ajansı