Muş Genişletilmiş İstişare Değerlendirme Toplantısına katılacak olan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ve beraberindeki yaklaşık 150 işadamı bugün saat 22.30’da Muş’a geliyor. Hafta sonunda ilimizde bir dizi gezi, açılış ve toplantılara katılacak olan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ve beraberindeki heyet bugün saat 22.30’da Muş Havaalanına geleceği bildirildi. Türk Hava Yollarının İstanbul’dan Muş’a ek sefer düzenlediği uçakla gelecek olan heyet Pazar gününe kadar ilde temaslarını sürdürecek.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan bugün akşam saatlerinde Muş’a geliyor. Yaklaşık 150 kişilik işadamı heyeti ile birlikte Muş’a gelecek olan Çağlayan, Pazar gününe kadar Muş’ta bir dizi gezi, açılış ve incelemelerde bulunacak. Çağlayan yarın Kültür ve Turizm Müdürlüğünde düzenlenecek olan Muş Genişletilmiş İstişare Değerlendirme Toplantısına katıldıktan sonra Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Kültür Merkezinde bulunan sergiyi gezecek.

Muş Genişletilmiş İstişare Değerlendirme Toplantısının açılış konuşmasını Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan yapacak. Muş Aktif İşadamları Derneği Başkanı İnan Kaynak, Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Talip Devrim, Belediye Başkanı Necmettin Dede, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Hazim Sesli, Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu(TUSKON) Başkanı Rızanur Meral, Muş Valisi Erdoğan Bektaş’ın konuşma yapmalarından sonra Çağlayan’ın durum değerlendirme konuşması yapacağı belirtildi.

Taşoluk Köyü mevkiinde geçen yıl temeli atılan Çimento Fabrikasında da bir dizi gezi ve incelemelerde bulunacak olan Çağlayan ve beraberindeki heyet, Karasu Islah Projesinin temel atma törenine katılacak. TİGEM’de incelemelerde bulunacak olan Çağlayan, Ford Plazanın açılışını yaptıktan sonra Hüsnü Özyeğin Kız Yurdunun açılışını, Şeker Fabrikasında Okul Temel Atma Törenini, Ceylan Plaza adlı iş merkezinin açılışını gerçekleştirdikten sonra Belediye’de Kent Konseyi Toplantısına katılacak.

 Muşun Sesi Gazetesi