Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’in Muş Belediyesine söz verdiği yaklaşık 200 bin YTL değerindeki kepçenin gönderildiği bildirildi. AK Parti İl Başkanlığı tarafından Muş’ta düzenlenen siyaset akademisine katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’in söz verdiği kepçe Bursa’dan yola çıktı. Muş’taki ziyareti sırasında Belediye Meclis toplantısına katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, 65 hanenin araç yetersizliğinden dolayı susuz kaldığını öğrenince belediyeye yaklaşık 200 bin YTL değerinde bir kepçe sözü vermişti.

Belediye Meclis toplantısına katılan Ekrem Karadağ adlı vatandaş Muratpaşa Mahallesinde 65 haneye belediyenin içme suyu veremediğini ve konunun çözümü için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’den yardım talebinde bulunmuştu.

Bunun üzerine Şahin, 65 hanenin içme suyuna kavuşması için gerekli olan kepçenin ne kadar maliyeti olduğunu sordu. Kepçenin yaklaşık 200 bin YTL değerinde olduğunu öğrenen Şahin, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bir kepçe alıp göndereceklerini söyledi.

Muş’un gerçekten güzel bir şehir olduğunu kaydeden Şahin, belediye meclis üyeleri ile Başkanın bu güne kadar hiç muhalif olmamasının gerçekten şehir için faydalı bir durum olduğunu kaydetti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’in Muş’taki ziyaretinden sonra söz verdiği kepçe ile ilgili olarak gazetemizde haber okuyucularımıza aşağıdaki şekilde duyurulmuştur:

“Siyaset akademisine katılmak üzere Muş’a gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin yaklaşık iki gün boyunca Muş’ta çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerine Muş Belediyesini de ekleyen Şahin, ziyaretinin meclis toplantısına denk gelmesine de sevindiğini kaydetti.

Hikmet Şahin’in Belediyeye yapmış olduğu ziyaretten bir hayli memnun olduğunu kaydeden Başkan Dede ise, yapılan toplantılar hakkında Başkan Şahin’e kısa bilgi vererek, meclis üyeleri ile birlikte uyum içinde olduklarını vurguladı. Herkes ile uyum içinde olduklarını vurgulayan Dede, hizmet için ağız birliği yaptıklarını bu anlamda Muş milliyetçiliği güttüklerini dile getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin belediyeciliğin önemine değinerek, vatandaşın en çabuk ulaştığı makamın belediye başkanlığı olduğunu ifade etti. Belediyeciliğin gerçekten önemli bir meslek olduğunu kaydeden Şahin 15 yıldır bu mesleği yaptığını ve zorluklar altında Belediye Başkanlığı yaparak halka hizmet verdiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin Belediye Başkanları toplantısında her defasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Muş’un sorunlarını dile getirdiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Dede’nin çalışmalarının gerçekten takdire şayan olduğunu bu anlamda elde olan imkanlar doğrultusunda yapılan çalışmaları başka bir şehrin belediye başkanı olarak takdir ettiğini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlara ve Meclis üyelerine söz hakkı veren Dede, karlı çıktı. Muratpaşa Mahallesi sakinlerinden Ekrem Karadağ, mahallelerinde yaklaşık olarak 65 hanenin suyunun olmadığı ifade ederek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan’ından Muş Belediyesine kepçe verilmesini istedi. Vatandaşın sesine duyarlılık gösteren Şahin ise, belediyeye kepçe alma sözü verdi”.

 Muşun Sesi Gazetesi