Muş Emniyet Müdür Yardımcı Güner Engüdar “Emniyet Yüksek Değerlendirme Kurulu”nun kararı ile bir üst rütbeye terfi ederek 1. Sınıf Emniyet Müdürü olmayı başardı. Yaklaşık 3 yıldır Muş Emniyet Müdürü Yardımcısı olarak görev yapan Güner Engüdar Polis Şurasının açıklanmasından sonra 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etti. Atama bekleyen 425 müdürden sadece 110’u terfi olabildi.

1979 yılında baba mesleğine başlayan Güner Engüdar ilk olarak Isparta’da göreve başladı. Eskişehir ve Şanlıurfa’da da görev yapan Engüdar uzun süre Çanakkale’de görev yaptı. 2005 yılından Muş Emniyet Müdür Yardımcısı olarak ataması yapılan Engüdar’ın geçen yıl terfi etmesi bekleniyordu. Polis Şurası olarak bilinen Emniyet Yüksek Değerlendirme Kurulundan çıkan kararla geçen yıl terfi edemeyen Güner Engüdar meslekte 29’uncu yılını 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak geride bıraktı.

3 yıldır ilimizde görev yapan ve halkın sevgisine mazhar olan Engüdar, teşkilatta disiplini ve titizliği ile biliniyor. Mütevaziliği ile bilinen Engüdar, polis vatandaş ilişkilerini de sürekli ön planda tutarak halkın polise olan sempatisini arttırdı. Teşkilatta mesai arkadaşları ile iyi diyalogları olan ve personellerin görevini en iyi şekilde yapması için var gücü ile çalışması gerektiğine inana Engüdar, 29 yıldır çeşitli kademelerde görev yaptığı emniyet teşkilatında bundan böyle 1. Sınıf Emniyet Müdürü olarak görevini sürdürecek.

1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi eden Güner Engüdar’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal’ın Başkanlığı’nda toplanan “Emniyet Yüksek Değerlendirme Kurulu”, bir üst rütbeye terfi edecek Emniyet mensuplarını belirledi. En çok sorun 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’nde yaşandı, terfi etmeye aday 425 müdürden, ancak 110’u 1. sınıf Emniyet Müdürü olabildi.

 Muşun Sesi Gazetesi