Muratpaşa Mahallesi Eski Cezaevi Caddesi üzerinde bulunan yaş sebze ve meyve hali yıkıldı. Muş Belediyesi ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirilen yere Bilgi evi projesi uygulanacak. Canlı hayvan pazarının yan tarafında kurulan modern halin hizmete girmesi ile eski yerin tahliyesi gerçekleştirildi. Sebze ve meyve halindeki işyerlerinin ihalesinin yapılmasının ardından yeni yere taşınan hal esnafı burada hizmet vermeye başladı. Muş Belediyesi hal esnafının tahliyesinden sonra eski yere Bilgi evi yapmak için çalışmalara başladı. Eski haldeki işyerlerinin çatı, kapı ve pencerelerinin sökümünü yaptıktan sonra yıkıma başlayan ekipler, çalışmalar sırasında çevredeki vatandaşların tozdan rahatsız olamaması için itfaiye aracı ile sulama yaptı.

Yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, Muşu modern bir sebze-meyve hali ve soğuk hava deposuna kavuşturmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti. Hal esnafının bütün ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, Muşa yakışır bir tesis kurduklarını kaydeden Başkan Asya, burada daha kaliteli hizmet verileceğinin altını çizdi.

Başkan Asya yaptığı açıklamada, Gelişen ve büyüyen kentler için en önemli ihtiyaçların başında gelen sebze-meyve hali ve soğuk hava deposu artık ilimiz için sorun olmaktan çıktı. Allaha şükürler olsun ki kentimize modern bir tesis kazandırdık. 4 bin 500 metrekare etrafı kapalı alan içerisinde kurduğumuz bu tesisimizde 30 işyeri, 5 bin metreküp bir soğuk hava deposu, 1 kafeterya, bir restoran, mescit ve WCler bulunmaktadır. Esnafımızın ve buraya gelen vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tesisimizi kurduk. İşyerlerimizin büyük bir kısmının ihalesi yapıldı. Geri kalanların da önümüzdeki günlerde ihalesi yapılarak burada tam teşekküllü olarak hizmet vermeye başlayacağız. dedi.

Eski sebze halinin yıkımına başlandığını belirten Başkan Asya, Esnaflarımızın yeni tesise taşınmasının ardından eski halimizin yıkımına başladık. Buraya Bilgi Evleri projelerimizden birini hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Daha önceden de belirttiğimiz gibi ilimizin dezavantajlı Muratpaşa ve Yeşilyurt Mahallelerindeki gençler ile çocukların istifade edebileceği bir Bilgi Evi projesini hayata geçirmek istiyoruz. Allahın izniyle ilk projemizi eski halin yerine yapacağız. Yıkım çalışmalarının ardından ihale süreçlerinin de tamamlanması ile bu projemize başlayacağız. İlimizin hak ettiği seviyeye gelmesi için hizmet etmeye devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

 

Muş Manşet Gazetesi