Muş Belediyeler Birliği Toplantısı Muş Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yapıldı. Belediyeler birliği toplantısında konuşan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, yeni göreve başlayan İlçe ve Belde Belediye başkanlarına başarı dileklerinde bulundu.
Muş Belediyesinin ev sahipliğini yaptığı Belediyeler Birliği toplantısı dün yapıldı. Muş Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen Belediyeler Birliği Toplantısına Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede başkanlık yaptı. Gerçekleştirilen toplantıya Malazgirt Belediye Başkanı M. Nuri Balcı, Bulanık Belediye Başkanı Ziya Akaya, Korkut Belediye Başkanı Sait Elitaş, Hasköy Belediye Başkanı Şefik Taşkın, Karaağaçlı Belde Belediye Başkanı Sıddık Salur, Kırköy Belde Belediye Başkanı Rahmetullah Yaktı, Kızılağaç Belde Belediye Başkanı M. Şirin Yılmaz, Konukbekler Belde Belediye Başkanı Aydın Argün, Serinova Belde Belediye Başkanı Ahmet Güven, Sungu Belde Belediye Başkanı M. Şerif Yücekök, Yeşilova Belde Belediye Başkanı Nazım Bakış, Yaygın Belde Belediye Başkanı Baki Elpe, Elmakaya Belde Belediye Başkanı Mustafa Orhan, Karaağıl Belde Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz, Mollakent Belde Belediye Başkanı Mazhar Yılmaz, Rüstemgedik Belde Belediye Başkanı Halif Yüce, Sarıpınar Belde Belediye Başkanı Cemil Günaçtı, Uzgörür Belde Belediye Başkanı Kerem Gündoğdu, Yemişen Belde Belediye Başkanı Ali Haydar Aydın, Yoncalı Belde Belediye Başkanı Bedrettin Akdeniz, Düzkışla Belde Belediye Başkanı Mehmet Sezigen, Altınova Belde Belediye Başkanı Bahattin Bahadır, Karakale Belde Belediye Başkanı Belde Belediye Başkanı Zeki Taygar, Gülkoru Belde Belediye Başkanı Saftekin Aytaç ve Konakkuran Belde Belediye Başkanı Kemal Çetin katıldı.
Açılış konuşması yapan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, insanlara hizmet etmenin ibadetlerin en güzeli olduğunu belirterek, demokrasi ile seçilen bütün Belediye Başkanlarının yüreğinde insan sevgisi ve hizmet etme aşkı bulunduğunu ifade etti.
Dede, “Bizler insanlara olan sevgimiz ve hizmet aşkımız ile yola düştük hangi siyasi partiye mensup olursak olalım. Bizlerin tek amacı ve gayesi var oda memleketimize ve vatandaşlarımızı hizmet etmek onlar için hizmetin en iyisini yerine getirmektir. Seçimleri kazandığımız andan itibaren yönetimini yüklendiğimiz Belde, İlçe ve İl’in insanları bizler için aynıdır. Bizler ayrım gayrım yapmadan tüm vatandaşlarımıza hizmet etmeyi şiar edinmişiz” dedi.
Hizmette eşitlik ve adalet için sonuna kadar hareket etmeyi, eş dost, yakın akrabaları halktan ayırt etmemek gerektiğini sözlerine ekleyen Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, insanların kadim dostlarının olduğunu bunların bile zaman zaman dostlarını yalnız bıraktığını belirtti. Seçilenlerin samimi duygular içinde hizmet etmeyi amaçlaması halinde başarılı olacağını ifade eden Dede, “Eğer samimi duygular içerisinde kimseyi ayırt etmeden hizmet edersek, seçimde olan bitenleri bir kenara atarsak, muvaffak oluruz” diye konuştu. Belediye Başkanlığının zor bir görev olduğunu hatırlatan Başkan Necmettin Dede, bu zor görevde tüm meslektaşlarına başarılar dileyerek Türkiye Belediyeler Birliğinde görev almak için Muş İli Belediyeler Birliğinden 3 asil 2 yedek üye seçimi yapılacağını vurguladı. Yapılan seçimlerde asil üyeliğe Serinova Belde Belediye Başkanı Ahmet Güven, Erentepe Belde Belediye Başkanı Mehmet Yaşık ve Konakkuran Belde Belediye Başkanı Kemal Çetin seçilirken yedek üyeliğe ise Kırköy Belde Belediye Başkanı Rahmetullah Yaktı ve Yeşilova Belde Belediye Başkanı Nazım Bakış seçildi. Dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.
 Muş`un Sesi Gazetesi