Hava sıcaklıklarının giderek artmasıyla birlikte çöp konteynırlarının dışına ve çevreye atılan çöpler kötü koku yaymaya başladı.

Adeta mikrop saçan çöplerin bu şekilde gelişi güzel atılması şehirde çevre ve görüntü kirliliğine neden oluyor. Bu konuda vatandaşların duyarlı olmasını isteyen Başkan Asya, çevre temizliği konusunda herkesin sorumlu olduğunun altını çizdi. Daha temiz ve sağlıklı bir çevre, daha yaşanabilir bir Muş için belediye hizmetlerinin yanı sıra vatandaşların da çevreyi temiz tutmasını isteyen Başkan Asya: Her alanda yapılan çalışmalar belediyenin rutin görevleri arasında yer alıyor.

Biz belediye olarak görevimizi yapıyoruz, çünkü şehrin bakımı, yapımı ve onarımı ile ilgili temizlik işleri bizim asli görevlerimiz arasındadır. Vatandaşlarımızın da özellikle temizlik konusunda anlayış göstermelerini bekliyorum. Çöplerini gelişi güzel bırakmamalarını rica ediyorum. Hemen hemen tüm sokaklarda ve köşe başlarında çöp konteynırları bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın çöplerini poşet içinde belirlenen yerlere bırakmaları halkımızın sağlığı açısından çök önemli dedi.

Başkan Asya, belediye ekipleri tarafından şehrin her köşesine belirli aralıklarla bırakılan çöp konteynırlarının yeterli olduğunu ve çöplerin konteynırlara atılması gerektiğini söyledi.   ALO153 İstek ve Şikayet Hattı Muş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tüm mahallelerde düzenli olarak temizlik çalışmaları yapıldığını ve çöplerin toplandığını dile getiren Başkan Asya, temizlik konusunda vatandaşların ALO153 istek ve şikayet hattını arayarak görüşlerini aktarabileceklerini ifade etti. Ramazan ayının da bitmesiyle sıcak havayı değerlendiren vatandaşların piknik ve mesire alanları başta olmak üzere piknik alanlarına akın ettiklerini ve bu nedenle de çevre kirliliği oluşabildiğini ifade eden Başkan Asya, bu konuda da vatandaşlardan çevreyi temiz tutmalarını istedi. Başkan Asya konuşmasında şunları söyledi: Halkımızın güzel bir ortamda piknik yapabilmeleri, aileleri ile birlikte temiz hava alarak güzel zaman geçirebilmeleri amacıyla yapılan mesire alanlarımıza sahip çıkalım.

Vatandaşlarımızın bu alanlarda günlük ihtiyaçlarını giderdikten sonra etrafa yayılan çöpleri toplayarak, çevrenin temiz kalmasını sağlamaları gerekir. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica ediyorum. Vardiyalı olarak kesintisiz temizlik hizmeti verdiklerini de dile getiren Başkan Asya, çevreyi temiz tutmanın sadece belediyelerin sorumluluğunda olmadığını bir kez daha vurguladı. 

Muş Ovası Gazetesi