Skip to main content

3 bin 212 öğrenci kayıtlı

Muş Haber Fotoğrafı

    İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, geçtiğimiz yıl dershanelerin kapatılması veya okula dönüştürülmesi yönündeki yasal düzenlemenin ardından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları ile üniversiteye sınavlarına hazırlanan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından uygulamaya konulan Yaz Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına büyük bir ilgi olduğunu söyledi.

İl genelinde 73 okulda kurs açıldığını ve bu kurslara 3 bin 212 öğrencinin kayıt yaptırdığını dile getiren Arslan, 227 öğretmenin de kurslarda görev yaptıklarını ifade etti. 2015-2016 eğitim-öğretim yılı ile uygulamaya konulan kursların amacına uygun devam ettiğini ve gayenin öğrencilerin sınavlara hazırlanmaları için başka bir yardıma ihtiyaç kalmamasını sağlamak olduğunu söyleyen Arslan: Milli Eğitim Bakanlığımızın uygulamış olduğu Destekleme ve Yetiştirme Kursları, ilimizde de başladı. İlimizdeki eğitim gören ve bir üst öğrenime hazırlanan öğrencilerimiz için kurslarımız yaz döneminde açıldı. Bu amaçla ilimiz TEOG´ta son iki yılda göstermiş olduğu önemli bir başarı var. Bu başarıyı daha arttırmak için çabamız devam etmektedir. Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarımızda il genelinde 73 okulumuzda 3 bin 212 öğrencimiz şuanda kurslara başladı. Bu okullara 227 öğretmenimiz de görev yapmaktalar şeklinde konuştu.  

Özel Eğitime İhtiyaç Kalmayacak 10 Eylül´e kadar devam edecek olan kurslar sayesinde ilimizdeki öğrencilerin diğer illerdeki öğrencilerden geri kalmayacaklarını ifade eden Arslan: Çocuklarımızın diğer illerdeki öğrencilerden geri kalmaması için, ileri gitmeleri için şu anda yaz ayı olmasına karşın 73 okulumuzda kurslarımızı açtık. Kurslarımız 10 Eylül´e kadar devam edecek. Bu kurslarda öğrencilerimiz yaz dönemi boyunca eğitimler alacaklar. Öğrencilerimiz bu kurslarda ders eksikliklerini görecek ve giderecekler. Öte yandan öğrencilerimiz bu kurslarda bir sonraki eğitim öğretime hazırlık yapacaklar. Dolayısıyla TEOG sınavlarına daha iyi hazırlanmış olacaklar. Çocuklarımız herhangi biz özel eğitime ihtiyaç duymadan kendilerini yetiştirecekler. Özellikle dershanelerin kapanmasıyla belki çocuklarımızda bir boşluk endişesi olur diye Bakanlığımız bu amaçla Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlattı dedi.  

Kurslarımız Tüm Hızıyla Devam Etmekte Kurslarda öğrencilere sınava yönelik eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel eğitimler de verildiğini ifade eden Arslan: Çocuklarımızın akademik başarılarının yanında, sıkılmamak için de okullarımızda bilgisayar laboratuarlarımız açık, çocuklarımız sürekli bir ders görüp sıkılmamaları değil de kendilerini her yönüyle geliştirme, yetiştirme amaçlı bu kurslarımız açılmıştır. Biliyorsunuz çocuklarımızın boş olması durumunda zararlı alışkanlıklar edinebilir. Özellikle yöremizin kırsal olması ve çocuklarımızın kültürel ve sosyal alanlarında eksik olması nedeniyle çocukların eğitimde gerilemeye ve bildiklerini unutmaya sebep olmakta. Bu bağlamda Yetiştirme ve Destekleme Kurslarımız çok önem kazanmaktadır. Biz bunu tatile gitmeyen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize kursların devam edeceğini duyurduk. Bu şekilde müracaatlarımızı aldık. Kurslarımız tüm hızıyla devam etmekte ifadelerini kullandı. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri