Bingöl-Muş karayolunda başıboş bir ineğin sebep olduğu ve 2 aracın karıştığı kazada, 3 kişi yaralandı.

Muş karayolunda başıboş bir ineğin sebep olduuğu ve 2 aracın karıştığı kazada, 3 kişi yaralandı. Kazada yaralanan iki kişi ayakta tedavi edilirken, 1 yaralı ise Bingöl Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza saat 20.00 sıralarında Bingöl-Muş karayolunun 15. kilometresindeki Sarıçiçek köyü mevkiinde meydana geldi. Muş’tan Bingöl istikametine giden ve sürücüsünün kimliği henüz öğrenilemeyen 07 B 2119 plakalı özel otomobil, karayolunda başıboş bir ineğe çarptı. Çarpmanın etkisi ile savrularak telef olan ineğe bu kez karşı istikametten gelen 46 ND 850 plakalı otomobil çarptı. Kazada, iki otomobil sürücüsü ile araçta bulunan D.T. yaralandı. Kazada yaralanan ve isimleri öğrenilemeyen iki sürücü olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi edilirken, D.T. ise Bingöl Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza yerinde başıboş hayvanların bu bölgede sürekli kazalara sebep olduğunu belirten sürücüler, hayvan sahiplerinin duyarsızlığından dert yandılar. Bingöl Muş arasında özellikle gece çok sayıda başıboş hayvanın trafiği tehlikeye düşürdüğünü belirten sürücüler, bu konuda yetkililerin ciddi önlemler alması gerektiğini söylediler.

 

Muş Manşet Gazetesi