Başbakan Binali Yıldırım, bir dizi program gerçekleştirmek üzere Muşa geldi. Bingölden helikopter ile Muşa gelen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırıma, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Veysi Kaynak, Ak Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan eşlik etti.

Muş Valiliği tarafından hazırlanan ve Başbakan Binali Yıldırıma sunulan projeler tam not aldı. Kentin önceliklerinin ele alındığı projelerde vizyonel ve sorunları çözen projelerinde olduğu dikkat çekti. Bugüne kadar hazırlanmayan veya hayata geçirilemeyen projelerin Başbakandan tam not alması, projelerin kısa sürede hayata geçirilmesi yönünde beklentileri arttırıyor.

Başbakan Yıldırımın Muş ve Valilik ziyaretleri ile ilgili olarak Muş Valiliğinin internet sitesinde yer alan bilgilerde şu ifadelere yer verildi:

Yaklaşık 18 bin kişinin katıldığı Muş Belediye Meydanı’nda yapılan mitingde konuşan Sayın Başbakanımız; Sevgili Muşlu vatandaşlarım, hain terör örgütü şehirlerimizi viraneye döndürdüler. Sur da, Cizre’de, Şırnak’ta, Varto’da yaptıklarını hatırlıyorsunuz. Şimdi onların yıktıklarını tek tek biz yeniden yapıyoruz.1000 yıllık kardeşliğimizi zedelemelerine izin vermeyeceğiz. Aynı çatı altında geleceğe beraber yürümemizi hiçbir kuvvet engelleyemeyecek dedi.

Belediye önündeki miting sonrasında Valiliğimizi de ziyaret eden Başbakanımız Sayın Binali Yıldırımı, Valimiz Seddar Yavuz ve protokol üyeleri karşıladı.

Valilik ziyaretinde Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, valilik fuaye alanındaki Muşta 15 Temmuz temalı sergiyi inceledi. Daha sonra Valilik makamına geçen Başbakanımız Sayın Binali Yıldırıma, Valimiz Seddar Yavuz ilimizin vizyonel ve öncelikli ; 1000 Yıllık Geçmişten 1000 Yıllık Geleceğe, Tarihi Dokunun Gün Yüzüne Çıkarılması, Erzincan-Muş Hızlı Tren Hattı, Muş- Batman Karayolu, Kış Turizmi ve Kış Sporları Altyapısının Güçlendirilmesi, Muş Alparslan Üniversitesi Ziraat ve Veteriner Fakültelerinin Kurulması ve Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi projeleri hakkında brifing verdi.

Sayın Valimiz tarafından sunulan 7 vizyonel proje Başbakanımız Sayın Binali Yıldırımdan tam not aldı.

 

Muş Manşet Gazetesi