Genellikle kış aylarında sıklıkla tüketilen balıkların fiyatı sezon sonuna doğru arttı.

Malazgirtli vatandaşların bu kış beklenilenlerin üzerinde balık tükettiğini söyleyen Balıkçı Alican Aydın, yerli balıkların daha çok tercih edildiğini söyledi. Vatandaşları Balığa Doyurdu Balıkçı Alican Aydın, balıkların fiyatında artış olduğunu belirterek, balık avlama sezonunun da sona doğru geldiğini ifade etti. Malazgirtli vatandaşları bu kış, adeta balığa doyurduğunu kaydeden Balıkçı Alican Aydın, balık çeşitleri ve fiyatlar hakkında da bilgi verdi.

Hem Kendimiz Tutuyoruz Hem De Satıyoruz Yerli balıkların lezzeti ve tadına vurgu yapan Balıkçı Alican Aydın, vatandaşların Muş balığına (Murat Balığı) daha çok rağbet gösterdiğini de sözlerine ekledi. Alican Aydın şunları dile getirdi: Bu yıl çok şükür deniz ürünlerinden güzel bir verim aldık. Satışlarımız iyiydi. Balık avlama sezonu bitmek üzere, 15-20 gün sonra sezon bitiyor.

Soğuk ve kış aylarında iyi bir satış yaptık. Şu anda sezon sonu nedeniyle balık fiyatlarında biraz artış oldu. İstavrit 15 TL, hamsi 7,5 lira ile 10 TL arasında değişiyor ve çepiç balığın kilosu ise 25 TL´dir. Murat balığının iki, üç çeşidi var. Çepiç var, sazan var. Millet bundan memnundur. Bizde balıklarımızı hem kendimiz tutuyoruz hem de satıyoruz. Vatandaşlar Muş balığını daha çok tercih ediyor 

Muş Ovası Gazetesi