Muş’ta yaşanan Sibirya soğukları bankamatiklerin donmasına neden oldu. Dün sabah saatlerinde Hükümet Konağı önünde bulunan bankamatikler aşırı soğuklardan dolayı donunca Banka yetkilileri duruma elektrikli soba ve saç kurutma makinası ile müdahale etti.

Dün sabah saatlerinde etkili olan soğuklar Hükümet Konağı Önündeki İş Bankasına ait Bankamatiğin donmasına neden oldu. Memur ve Vatandaşların her ay başında uzun kuyruklar oluşturarak para çekme sıkıntısına bu kez yeni bir engel daha geldi. Aybaşı maaşlarını almak için uzun kuyruklar halinde Bankamatikler önünde bekleyen vatandaşlar soğuklardan dolayı donan Bankamatikle karşılaşınca durumu banka yetkililerine ilettiler.

Durumdan haberdar oldukları gibi çözümü Bankamatiğin içine elektrikli soba kurmakla bulan İş bankası yetkilileri böylelikle Para çeken vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştılar. İş bankası yetkilileri Bankamatiklerin donduğunu görünce çözümü elektrikli soba ve saç kurutma makinesiyle bankamatik cihazının arızasını gidermeye çalıştılar. Bankamatik cihazı sökülerek önce saç kurutma makinesiyle temizledikten sonra elektrikli sobayla ısıtılarak sistemde meydana gelen donu değişik yöntemlerle çözüldü. Daha sonra arızanın bankamatiklerdeki lastiklerin donmasından kaynaklandığı belirtildi.

Bankamatiklerin donması ile ilgili duruma müdahale etmek için gelen İş Bankası Muş şubesi müdürü Şehmus Sincar “ eksi 20 derecede bankamatiklerin don yüzünden çalışamaz duruma geldiğini söyleyerek bankamatik lastiklerinin donmasından dolayı müşterilerimiz kısa bir süre sıkıntı yaşamak zorunda kalmışlardır. Durum bize iletilince bizde mağdur durumda olan müşterilerimizin ihtiyacına yetişerek donan Bankamatiğe elektrikli soba kurduk ve böylelikle müşterilerimizin kısa sürteli yaşadığı sıkıntıyı ortadan kaldırmış olduk” dedi. Günaydın Muş Gazetesi

 NULL