Yaklaşık 5 aylık kış sezonunu geride bıraktığımız şu günlerde kente hakim olan bahar havasına belediye de temizlik yaparak eşlik etmeye başladı. Ana ve ara caddelerde hummalı bir şekilde bahar temizliğine başlayan belediye ekipleri yol ve kaldırımlarda bulunan çöpleri temizleyerek itfaiye ile yıkadı.

Pazar günü yapılan seçimlerden sonra yeniden Belediye Başkanı seçilen Necmettin Dede, soluklanmadan çalışmalara başladı. Güzergahta devam eden çalışmaları denetleyen Dede, bir yandan da vatandaşların tebriklerini kabul etti. Muş halkının hizmete her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğunu kaydeden Dede, baharın başlaması ile birlikte çalışmalarında başladığını ifade etti.

Özellikle ana cadde üzerinde bir araya gelen çöp ve pisliklerin karın erimesinden sonra ulu orta çevreyi kirlettiğini söyleyen Belediye Başkanı Necmettin Dede, genel bir temizliğe kentin ihtiyacı olduğunu, ancak şimdilik imkanlar nispetinde özellikle ana cadde üzerinde temizlik çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Bazı bölgelerdeki kül ve bunun gibi pisliklerin olmasından dolayı çevreye kötü kokuların yayıldığını ve çirkin görünüm sergilediğini söyleyen Dede, “Şehrin kışı geride bıraktığını, çevredeki çöplerin ve küllerin sergilemiş olduğu çirkin manzarayı yok etmek ve şehrin güzelleşmesini sağlamak için temizlik çalışmalarımıza başladık. İtfaiye ile ana caddeleri tamamen yıkama çalışmalarına başladık. Temizlik ekiplerimiz kent genelinde çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi