Muş Barosu avukatları, Orman Haftası etkinlikleri nedeniyle 80. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanı’na fidan dikimi yaptı. Çevre ve Orman Bakanlığı, Muş İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’ne ait 80. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanı’na Muş Barosu Avukatları Fidan dikimi yaparak Orman Haftası’nı kutladılar. Piknik alanı olarak kullanılan ve daha sonra orman alanına düşünülen alana 80. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanı adı verildi. Orman haftası nedeniyle Muş Barosu Avukatları 80. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanı’na 50 yeni ağaç fidanı dikti.


80. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanı’ndaki fidan dikim törenine, Muş Barosu Başkanı Avukat Sait Sever ve Muş Barosu’na kayıtlı Avukatlar ile İl Çevre ve Orman Müdürü Rıfat Nehir katıldı.


Gelecekte buranın piknik alanı olarak düşünüldüğünü belirten Muş Barosu Başkanı Avukat Sait Sever, “Bu alanı halkın yararlanabileceği piknik ve dinlenme yeri olarak görmesi gerekir. Muş halkının buraya sahip çıkarak kısa zamanda doğal bir ortam haline getireceğine inanıyorum” dedi.


Muş Barosu Başkanı Avukat Sait Sever, “Ağaçlar ormanları oluşturuyor, ormanlar erozyonu önlemenin yanında, yaşamamızı sağlayan oksijeni üretiyor diyerek, herkes ağaç dikmeli ve ormanlara sahip çıkmalıdır” diye konuştu. Haber: Emrullah Özbey

 NULL