Ankaralı 25 işadamı Muş’un bazı beldelerinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yaptı. Kimse Yok Mu Derneği’nin organize ettiği program çerçevesinde Muş’un Sungu ve Hasköy beldelerinde yardıma muhtaç ailelere içinde mutfak malzemelerinin bulunduğu koliler dağıtıldı.

Gelir düzeyi açısından Türkiye’nin en fakir illerinden biri olan Muş’u, Ankara’dan gelen işadamları ziyaret etti. Başkent Ankara’dan aralarında mühendis, mimar, doktor, fabrikatör ve ihracat işleriyle uğraşan tüccarlarında bulunduğu 25 kişilik heyet, Kimse Yok Mu Derneği’nin organize ettiği ‘Kardeşlik Köprüsü’ çalışmaları kapsamında kente geldi.

Önceden tespit edilen maddi durumu düşük ailelere yardım etmek için kolları sıvayan işadamları ilk etapta yaklaşık yüz aileye yardım etti. Evinde yiyecek yemeği olmayan bazı aileler bu yardımlar karşısında çok mutlu oldu. Bu tür yardımların sadece maddi olarak değil, manevi olarak ta kendileri için çok büyük anlamı olduğunu belirten vatandaşlar, organizasyonu düzenleyenlere teşekkür etti.