Adalet ve Kalkınma Partisi Muş İl Başkanlığı 2. Olağan İl Kongresi’nde Ramazan Aşık, 531 delegin oy kullandığı seçimde 227 oy alarak başkanlığa seçildi. AKP Muş 2. Olağan İl Kongresi, Tarım ve Köyişleri Bakanı Dr. Mehdi Eker’in de katılımı ile dün Muş Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Kongrede AKP Genel Merkezi’nin desteklediği Mehmet Güler ile genel merkeze rağmen aday olan Ramazan Aşık ve Derviş Çakı yarıştı. Toplam 531 Üç liste halinde gidilen ve AK Parti Genel Merkezi’nin Mehmet Güler’i desteklediği seçimleri Ramazan Aşık kazandı. 

Üç liste halinde gidilen ve 531 oyun kullanıldığı seçim sonucunda Ramazan Aşık 227, Mehmet Güler 205 ve Derviş Çakır 91 oy alırken 8 oyda geçersiz sayıldı. AK Parti Genel Merkezi’nin desteklediği adayı geçerek başkanlığa seçilen Ramazan Aşık, yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

“Burada Ramazan Aşık değil, Ak Parti kazanmıştır. Öncelikle tüm delege arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Burada çalışan herkese teşekkür ediyorum. Ben herkesin emrindeyim. Muş halkının, 453 bin kişinin emrinde olacağıma herkes inansın.” 

Atatürk kapalı spor salonunda yapılan kongre sonrasında halk arasında demokrasi kazandı diye konuşulurken, parti üst düzey yöneticilerinin moral bozukluğu gözlerden kaçmadı. Haber: Emrullah Özbey NULL