Skip to main content

Ağır ceza davalarında artış

Muş Haber Fotoğrafı

Başta uyuşturucu operasyonları olmak üzere adam öldürme ve yaralama olaylarından dolayı Muş Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davalarda artış olduğu gözlendi. Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Muş Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ahmet Hamdi Bayar, Muşta ikinci Ağrı Ceza Mahkemesinin kurulduğunu ancak resmi olarak faaliyete geçmediğini söyledi.

2012 yılında Muşta Ağır Ceza Mahkemesinde 554 davanın görüldüğünü belirten Bayar, Kayseri ve Konya gibi vilayetlerle kıyaslandığında bu rakamın çok fazla olduğunu söyledi. Bayar, Adli Yıl açılış konuşmam da bahsetmiştim. Komşu illerimizin iki katı iş geldi bize. 2012 yılında 554 adet dosya geldi. 554 dosya Kayserideki, Konyadaki ayrı ayrı mahkemelerin dosyalarından daha fazladır. Bu sene ikinci Ağır Ceza Mahkemesi kurulacaktı, Patnosa kuruldu. Bu bizi biraz olsun rahatlattı. Bu yıl 10 aylık süre göz önüne alındığında 280 dosya gelmiş durumda dedi.

Muşta ikinci Ağır Ceza Mahkemesinin kurulduğunu ancak resmen faaliyete başlamadığını belirten Bayar, Malazgirt ve Bulanık ilçesindeki dava dosyaların Patnosta görüldüğünü söyledi.

Muşun aslında huzurlu ve güvenilir bir il olduğuna da değinen Bayar, Ağır Ceza Mahkemelerinde görülen davaların genelde uyuşturucu, adam öldürme ve yaralama davaları olduğunu belirterek, uyuşturucu konusunda güvenlik güçlerinin başarılı çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Şehirlerarası yollarda yapılan aramalar ve alınan ihbarların değerlendirilmesi konusunda çalışmalarını sürdüren ekipler, Kulp tarafından veya Van tarafından yapılan nakillerin Muşta yakalanması münasebetiyle davaların burada görüldüğün belirten Bayar, genel olarak bakıldığında Muşun huzurlu bir il olduğunu söyledi.

Adliye personelinin mesai mefhumu gözetmeden çalıştığını da sözlerine ekleyen Bayar, akşam mesai saatinden sonra çalışan ve hafta sonunu bile çalışarak geçiren hakim ve savcıların olduğunu, zabıt memurlarının bile mesai gözetmeden çalıştıklarını ve fedakarlık yaptıklarını söyledi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri