Skip to main content

Muş üretiyor, dünya giyiyor

Muş Haber Fotoğrafı

Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) ile kardeş oda protokolü imzalamak için kente gelen Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) heyeti Tekel Depolarında üretim yapan Barco tekstil adlı firmayı ziyaret etti. Firma yetkilisi Metin Akaydından bilgi alan heyet üretim ve kesimhane bölümlerini inceledi.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Murat Güresmer, Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Cengiz, Kocaeli Ticaret Odası Meclis Başkanı Bülent Karagöz, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özdağ ve beraberindeki heyet tekstil atölyesinde üretilen ürünleri inceleyip, çalışanlarla ayak üstü sohbet ettiler.

Muşta böyle firmaların olmasını görmekten memnuniyet duyduklarını belirten KOTO Başkanı Murat Özdağ, ürünlerin son derece kaliteli olduğunu ve bunun ilk bakışta fark edildiğini söyledi. Muşta üretilen spor malzemelerinin dünyanın bir çok ülkesinde ve yüzlerce sporcunun tercih etmesinin önemine değinen Özdağ, bu tür firmaların sayısının artması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Muş Tekel Depolarının yatırımcılara tahsis edilmesinin önemine değinen MUŞ TSO Başkanı Fatih Cengiz, Muşta üretilen ürünlerin, dünyadaki sporcular tarafından kullanılmasının çok önemli bir gelişme olduğunu belirterek, başarılı ve ileriye yönelik yatırım gerçekleştiren işadamlarının kentin ekonomisine de katkı sağladığını söyledi.

Barco tekstilde incelemelerde bulunduktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan MUŞ TSO Başkanı Fatih Cengiz, Muşta aktif spor malzemesi üreten bir firmanın Muşta olması bizleri son derece memnun etmiştir. Gerçekten son derece kaliteli malzemelerin üretildiğini görüyoruz. Muşta üretilen ürünler, İngiltere, Rusya, Amerika, Fransa gibi ülkelere ihraç ediliyor. Futbol, basketbol, voleybol, kayak sporu başta olmak üzere formula pilotlarının giydiği kıyafetleri bile Muş üretiyor. Bundan daha fazla gurur verici, bir şey olamaz. Böyle bir tesisin Muşta kurulmasına vesile olanlara teşekkür ediyoruz. Yatırım yapmayı düşünen işadamlarımızın da bu firmaları örnek almasını istiyoruz. Son derece huzurlu ve yatırım için elverişli olan Muşa gelin, gönül rahatlığı içerisinde yatırım yapın. Hem siz kazanın hem de Muş kazansın diye konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri