Skip to main content

ABD`den geldi Muş`a okul yaptırıyor

Muş Haber Fotoğrafı

05.12.2008 Amerika’da iki yıl önce yaşanan tren kazasında oğlunu kaybeden hayırsever vatandaş, oğlunun anısına Muş’ta okul yaptırıyor.

Ailesi ile birlikte Amerika’nın California eyaletinin San Francisco şehrinde yaşayan ve lokanta işletmeciliği yapan Ali Küç isimli vatandaş, tren kazasında yaşamanı yitiren 13 yaşındaki oğlu Fatih Küç’ün anısına Muş’un Karakale Beldesi’nde 8 derslikli okul yaptıracak. 18 Nisan 2006 tarihinde Amerika’da yaşanan bir tren kazası sonucu kaybettiği oğlu Fatih Küç için kazandığı 150 bin dolar tazminat ile Muş’ta okul yaptıracak olan Ali Küç isimli hayırsever vatandaş, Muş Valiliği ile protokol imzaladı. Muş Valiliği toplantı salonunda Vali Erdoğan Bektaş’ın katılımı ile düzenlenen imza töreninin ardından 150 bin doları Ziraat Bankası’nın Muş Şubesi’nde ki Milli Eğitim Müdürlüğü hesabına aktaran Ali Küç, Türkiye’nin her yerinin kendisi için aynı olduğunu ve tazminatı okul yapımında harcamaktan ötürü mutlu olduğunu söyledi. Muş Valiliği’nde düzenlenen imza törenine Vali Erdoğan Bektaş, İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Edip Budan katıldı.

Ali Küç, Fahret Çubukçuoğlu isimli Muşlu arkadaşının vasıtası ile okulu Muş’ta yaptırmak istediğini belirterek, “İkisi kız biri erkek olmak üzere üç çocuğum vardı. Ancak 2006 yılında bir tren kazasında oğlumu kaybettim. Bu olayın ardından devam eden adli sürecin sonucunda 150 bin dolar tazminat aldım. Bu tazminat ile okul yaptırıp oğlumun ismini bu okula vermeye karar verdim. Muş’un Karakale beldesinde 8 derslikli ilköğretim okulu yaptırıp eğitime katkı sağlayacağım ve oğlumun adı bu okul ile yaşayacak. Ben eşim ve çocuklarımla birlikte Amerika’da yaşarken, Annem, babam ve kardeşlerim ise İstanbul’da yaşıyorlar” dedi.

Vali Erdoğan Bektaş da sekiz derslikli ilköğretim okulunun yapımına kış mevsiminin bitmesinden sonra başlanılacağını ve bu örnek davranışın takdire şayan olduğunu vurgulayarak, “Elim bir kazada oğlunu kaybeden bir babanın oğlunun anısına okul yaptırması çok anlamlı ve örnek alınacak bir davranış. Bu davranışın tüm iş adamlarına örnek olmasını istiyorum. Eğitim konusunda ki duyarlılığından ötürü hayırsever vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Okulumuz için hayırsever vatandaş 150 bin dolar bağışta bulundu. Okulun yapımında geri kalan kısmı ise İl Özel İdaresi bütçesinden karşılayarak Karakale Beldesi’ne 8 derslikli bir okul kazandırmış olacağız” diye konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanlığı Binası

Sağlık Bakanlığına 27.000 Sözleşmeli Personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM…

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…