ABD’nin Adana Başkonsolosu Eric Green, bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Muş’a geldi. Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’yi makamında ziyaret eden Eric Green Muş gezisi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Konosolosluk bölgesinin bulunduğu illeri zaman zaman gezerek yetkililerle görüşme ve bölge hakkında bilgi almak için gezdiğini, bu kapsamda Muş’a ilk defa geldiğini söyleyen Green, “Benim konsolosluk bölgem Mersin’den Van’a kadar uzanmaktadır. Bu nedenle dönem dönem bölgelere ziyaretlerde bulunuyorum. Muş’a ilk kez geldim. Bugün hem Vali beyi hem de Belediye Başkanını ziyaret ettim. Hem il hakkında hem de Muş hakkında başkandan bilgi edinmeyi bekliyorum. Valilikten belediye binasına kadar yürüyerek geldim. Muş’u çok canlı ve faal bir şehir olarak gördüm. Tam dağın eteğinde kurulduğu için kuruluş yeri çok güzel. Sokaklarda ve caddelerde oldukça yenileme çalışmaları olduğunu görüyorum “dedi.

Ak partinin kapatılma davası ile ilgili olarak kendisine yöneltilen soruya karşılık açıklamalarda bulunan Green, “AK Parti’nin kapatılması davası sürecini izliyoruz. Halihazırda dava Türk mahkemelerinde devam etmekte. Herkes gibi biz de davanın sonucunu bekliyoruz. Ama bu Türk kurumlarının kendi içerisinde karar vereceği bir konudur” diye konuştu.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, “Kıymetli misafirimizin ilime teşvikleri beni onurlandırdı. Amerika her konuda Türkiye’nin iyi bir dostudur” dedi.