Belediyenin temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere 80 işçi hizmet alım ihalesi basına açık gerçekleştirildi.
Belediye tarafından, temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere 6 aylık 80 işçi hizmet alımı ihalesi yapıldı.
Muş Belediyesi toplantı salonunda düzenlenen işçi hizmet alımı ihalesine 4 firma iştirak etti. İhaleye komisyon üyelerinin yanı sıra Belediye Başkanı Necmettin Dede de katıldı.

İhale Komisyon Başkanı Haydar Özmen hizmet alımı ihalesine katılan firmaların dosyalarını sırasına göre açtı. Bestur Turizm Taşımacılık altı aylık 80 işçi hizmet alımı için 404 bin 222 TL 40 Kuruş fiyat verirken, Seydanlıoğlu İnşaat 492 bin TL, Yeni Ufuklar Eğitim ve Öğretim 528 bin TL ve Aktif İnşaat ve Temizlik ise 489 bin 996 TL teklif verdi. Komisyon üyelerinin dosyalar üzerinde gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ihalenin sonucunu açıklayacağı kaydedildi.

80 işçi hizmet alım ihalesini takip eden Belediye Başkanı Necmettin Dede, ihalenin herkese açık gerçekleştirildiğini kimsenin aklında soru işaretleri bırakmadıklarını söyledi. Firmaların sorularına komisyonun anında şifahi olarak cevap vereceğini söyleyen Başkan Dede, ayrıca resmi olması halinde de yazılı cevap verileceğini kaydetti.
Öte yandan önceki gün gerçekleştirilen altı aylık 33 şoför ve 7 operatör hizmet alımı ihalesini de en düşük teklifi veren Aktif İnşaat Gıda Sanayi adlı firmanın kazandığı ve firmaya Belediye Başkanlığı tarafından gerekli tebligatın yapıldığı ifade edildi.

 Muşun Sesi Gazetesi