Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Muş Belediyesi ile ortaklaşa kuracakları çadırda Ramazan ayı boyunca her gün 5 bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek vereceklerini söyledi.
   İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Cengiz Koç, Ramazan ayında yardıma muhtaç vatandaşların sofralarına sıcak yemek götürebilmeleri ve çadıra gelerek iftarlarını açabilmelerini sağlamak amacıyla iftar çadırlarının kurulacağını açıkladı. Belediye Meydanı ve Zafer Mahallesi’nde bulunan kapalı spor salonu yanında kurulacak iki çadırda günlük 5 kişilik 3 çeşit yemek verileceğini ifade eden Cengiz Koç, “Muş’ta ilk kez geçen yıl iftar çadırı kurulmuştu. Geçen yıl belediye ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmamızı bu yıl tekrarlıyoruz. 10 belediye personeli ve 10 Kızılay personelinin yanı sıra 4 profesyonel aşçının görevlendirildiği iftar çadırları vatandaşımızın hizmetinde olacaktır” dedi.

Bir kişiye verilecek üç çeşit sıcak yemeğin maliyetinin 1 YTL olacağını ifade eden Cengiz Koç, hayırsever vatandaşlarında desteğini beklediklerini söyleyerek, “Yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlara iftar açtırmak isteyen vatandaşımız iftar çadırına yardımda bulunabilir. İftar çadırı çok önemli bir hizmettir” diye konuştu.

NULL