Halk eğitim kursiyerleri tarafından 400 kişilik Kız YİBO öğrencilerine saç bakımı yapıldı.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki kursa katılan usta öğretici bayan kuaförler, Cuma günü Muş Merkez Kız YİBO’da bulunan 400 kız öğrencinin saçlarını kısaltılarak bakımlarını yaptılar. İstasyon Caddesi üzerinde bulunan kız YİBO’ya sabah saatlerinde getirilen bayan kuaförler, öğrencilerin uzun olan saçlarını keserek bakımlarını yaptı. Muş Merkez Kız YİBO Okulu Müdürü Fırat Bingöl, amaçlarının öğrencileri temizliğe teşvik etmenin yanı sıra saç bakımlarını da yapmak olduğunu belirtti. Öğrencilerin saçlarının uzamasının beraberinde bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkarttığını anlatan Bingöl, “Öğrenci saçının uzun olması beraberinde bazı bulaşıcı hastalıkları ortaya çıkartmaktadır. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için alınan karar doğrultusunda okulumuzda saç kesim ve bakımı uygulaması başlattık. 400 öğrencinin uzun olan saçlarını kısaltacağız ve bakımını yapacağız. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Cafer Büyüközer ve bayan kuaförlere okul idaresi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.
Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde görevli kuaför öğretmenleri ve kursiyerleri ise kendilerine gelen teklifi hiç tereddüt etmeden kabul ettiklerini söylediler. Ücretsiz olarak yapılan saç kesim ve bakımını 7 kişiden oluşan usta öğretmenlerin yaptığını ifade eden öğretmenler, kuaför kursuna gelen diğer kursiyerlerin de uygulamayı yerinde görerek bilgi sahibi olduklarını söyledi.
Çok sayıda kız çocuğunun saç kesimlerinin yaptırıldığı okulda öğrenciler, kuaförlere ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cafer Büyüközer’e teşekkür ettiler.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cafer Büyüközer ise bu tür güzel etkinliklerin içerisinde yer almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Muş Merkez Kız YİBO’dan kendilerine böyle bir teklif geldiğinde hiç tereddüt etmeden teklifi kabul ettiklerini belirten Büyüközer, “Halk Eğitim Merkezi olarak bize gelen bu teklifi hiç tereddüt etmeden kabul ettik. Bu tür güzel organizasyonların içerisinde yer almak bizleri her zaman mutlu ediyor. Yurtta kalan öğrencilerimizi bir nebze de olsa mutlu edebilmeyi başarmışsak ne mutlu bizlere… Bizleri bu güzel davranışa teşvik eden Muş Merkez Kız YİBO idarecilerine ve kızların saç bakımını gerçekleştiren usta öğretici bayan kuaförlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
 Muş`un Sesi Gazetesi