İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Varol Barış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışının durmasıyla birlikte ekiplerin yol açma çalışmasına devam ettiğini belirterek, şu ana kadar 212 köy yolunun yeniden ulaşıma açıldığını, 148’nin ise halen kapalı olduğunu söyledi.

Barış, ekiplerin yol açma çalışmalarına başladığını ve bugün akşama kadar ulaşıma kapalı olan köy yollarının büyük bölümünün ulaşıma açılacağını ifade etti.

Kar yağışı ve çığ düşmesi nedeniyle Kozma Dağı mevkisinde ulaşıma kapanan Muş-Kulp karayolunda yol açma çalışmalarına yeniden başladıklarını ifade eden Karayolları 113.Şube Şefi Sülhattin Ömeroğlu ise “Tüm ekiplerimizi Muş-Kulp karayolunu yeniden ulaşıma açmak için bölgeye yönlendirdik. Ekiplerimizi şu anda çığın düştüğü bölgede çalışmalarına devam ediyor. Kar kalınlığı 4-5 metreye ulaşması, çığ tehlikesi ve bölgede sürekli tipinin etkili olması ekiplerin çalışmalarını zorlaştırıyor. Buna rağmen çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz ve 1-2 gün içerisinde Muş-Kulp karayolunu yeniden ulaşıma açacağız” diye konuştu.  

 Anadolu Ajansı