Skip to main content

32 kişi yakalandı

Muş Haber Fotoğrafı

 Muş Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çeşitli operasyonlarda farklı suçlara karışan 32 kişi yakalandı.

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada, Muş İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerce 23 Eylül 2016 günü Muş-Bitlis yolu üzerindeki uygulama noktasında yapılan çalışmalarda; Resmi Belgede Sahtecilik – Başkasına Ait Kimlik veya Kimlik Bilgilerinin Kullanılması suçundan bir kişi yakalanmıştır. 3 Ekim 2016 günü yapılan uygulamada da izin tecavüzünde bulunduğu tespit edilen bir kişi yakalanmıştır denildi.

KOM ekipleri göz açtırmıyor

KOM ekipleri tarafından sigara kaçakçıları ve uyuşturucu tacirlerine yönelik yürütülen operasyonlarda ise, 42 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirilirken, uyuşturucu madde bulundurmak suçuyla aranan 3 kişi kişinin de yakalandığı belirtildi. Açıklamada, 4 Ekim 2016 günü yapılan çalışmalarda ise Korkut ilçesinde 5607 SKM suçu kapsamında 2 kişi yakalanmış, şahıslardan 42 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirilmiştir. Her 2 şüpheli de cumhuriyet başsavcılığına sevk edilmiştir. 10 Eylül – 4 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda ise; yakalama emri bulunan bir kişiye Kullanmak Amacıyla Uyuşturucu Madde Bulundurmak suçundan yasal işlem yapılarak adli mercilere sevk edilmiştir. Yakalama emri bulunan bir kişi ise Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama suçundan adli mercilere sevk edilmiş, şahıs çıkarıldığı mahkemece 4 yıl 2 ay hapis cezasıyla tutuklanmıştır. Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama suçundan işlem yapılan bir kişi de çıkarıldığı adli mercilerce 10 ay hapis cezasıyla tutuklanmıştır denildi.

Dolandırıcılar yakalandı

Muşta çeşitli dolandırıcılık olaylarına karışan şahıslarla ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında İzmir, Diyarbakır, Batman, İstanbul, Kocaeli, Kütahya ve İstanbul illerinde eş zamanlı operasyonlar düzenlendiği belirtildi.

Yürütülen operasyonlarla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Özel Hayatın Gizliliğini İhlal ve Bilişim Sistemleri Aracılığıyla Dolandırıcılık suçları kapsamında 11 vatandaşımızın yaklaşık 3 bin TL tutarında dolandırılması ile ilgili İzmirde bir, Diyarbakırda bir, Batmanda 4 ve İstanbulda 4 olmak üzere toplamda 10 şüpheli şahıs tespit edilerek gereği yapılmıştır. Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması suçları kapsamında 5 vatandaşımızın yaklaşık 9 bin TL tutarında dolandırılması ile ilgili Kocaelinde bir, Kütahyada bir ve İstanbulda bir olmak üzere toplamda 3 şüpheli tespit edilerek gereği yapılmıştır. Ayrıca; ilimiz genelinde Bilişim Sistemleri Banka veya Kredi Kurumlarının Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık ve Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Elde Etmek ve Yaymak suçundan aranması bulunan 5 kişi yakalanmış, şahıslardan 3ü çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklanmıştır. 26 Ağustos 2016 tarihinde Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılması olayı ile ilgili tespit edilen bir şüpheli şahıs 03 Ekim 2016 günü yakalanmıştır. 17 Eylül 2016 tarihinde meydana gelen Ateşli Silahla Kasten Adam Öldürme olayının şüphelisi Ağrı ilinde yakalanmıştır. Şahıs gerekli adli işlemler için Malazgirt Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiştir. 27 Eylül 2016 günü meydana gelen Çocuğun Cinsel İstismarı olayına karışan bir şüpheli yakalanarak sevk edildiği mahkemece tutuklanmış, mağdurlar ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne teslim edilmiştir. 28 Eylül 2016 tarihinde meydana gelen kasten yaralama olayına karışan şüphelileri tespit ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Hakkında çeşitli suçlardan kesinleşmiş hapis cezaları bulunan 8 kişi yakalanmış, yakalanan şahıslardan 6sı tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri