Muş’taki ilk Özel Güvenlik Okulu olan Anadolu Özel Güvenlik Eğitim Merkezi İlde 251 kişiye özel güvenlik sertifikası verdi. Okul, Kursu tamamlayanlardan başarılı olanlara iş imkanı da sunuyor. 

2006 yılı itibari ile Anadolu Özel Güvenlik bünyesinde mezun olup sertifika alan kursiyerlerden Muş İli ve çevresinde 60 kişi istihdam ediliyor. Anadolu ve Şah Özel Güvenlik Eğitim Merkezi sahibi Ercan Konuk, “Muş ve çevre illerde 60 kursiyerimize sertifika vererek iş imkanı sağladık. Ayrıca, Turistlik ve Metropollerde 30 kursiyerimize de iş imkanı bulmuş durumdayız. Devletimizin çıkardığı 5188 sayılı yasa ile Muş’ta ilk olmanın gururunu yaşıyoruz. Gençlerimize sunulan bu iş imkanlarını en iyi şekilde sunma gayreti içerisindeyiz” dedi.
 
İçişleri Bakanlığı’na yeni bir Özel Güvenlik okulu için gereken müracaatların yapıldığını da söyleyen Konuk, “Açacağımız, Şah Özel Güvenlik Eğitim Merkezi için İçişleri Bakanlığı’nın izni ve Muş İl Emniyet Müdürlüğü’nün denetiminde halkın hizmetine sokacağız. Ayrıca her eğitim döneminde maddi durumu iyi olmayan 5 kişiye okulumuzda eğitim vermeyi düşünüyoruz. Şuan itibarıyle bu konuda gereken başvurular yapılabilir” şeklinde konuştu. 

9 Temmuz 2006 tarihinde yapılacak sınava hazırlandıklarını belirten Ercan Konuk, “Daha önce yapılan sınavda kaybeden arkadaşlarımız için yeni bir fırsat doğuyor. Bu sınavın kursiyerlerimize temenni getirmesini diliyorum. Bizim felsefemiz az reklam çok iş yapmaktır. Tüm Eğitim faaliyetlerimizde yanımızda olup resmi işlemlerimizde bize kolaylık sağlayan Muş Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve Okulumuzda görev yapan öğretmenlere teşekkür ederiz. NULL