Polis Teşkilatı Yıl Dönümü kutlama etkinliklerinde Muş merkez ve ilçelere kadar uzanan faaliyetlerin büyük bir bölümünde yer alan polis eşleri bu yılki etkinlilerde 10 Nisan da doğumu gerçekleştirilen bebekleri ve annelerini çeşitli hediyeler eşliğinde ziyaret ettiler.

Polis Teşkilatı Yıl Dönümü kutlama etkinliklerinde Muş merkez ve ilçelere kadar uzanan faaliyetlerin büyük bir bölümünde yer alan polis eşleri bu yılki etkinlilere 10 Nisan da doğan ve doğumu gerçekleştiren bebek ve anneleri ziyaret ederek çeşitli hediyeler eşliğinde bazı bebeklere isim bıraktılar. Polis Teşkilatının 164. Yıl Dönümü münasebetiyle polis eşleri dün Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde yeni doğan bebek ve anneleri ziyaret edilerek çeşitli hediyeler verdiler. 10 Nisan günü 24 saat içerisinde Muş Kadın Doğum Hastanesinde doğumu gerçekleşen 14 bebek ve eneleri ile birebir görüşen polis eşleri anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdiler.

YENİ DOĞAN BEBEKLERE İSİM VERİLDİ

İl Emniyet Müdürlüğün etkinliklerinden nasibini alan 10 Nisan’da dünyaya göz açan yeni doğan bebeklerden birine İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert’tin eşi Nurhayat Mert’tin ismi verildi. Dün Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesini ziyarette bulunan Polis eşlerine öncülük eden İl Emniyet Müdürü eşi Nurhayat Mert’in ismi Üç Dere köyünden Birgül Özcan isimli annenin sabah saat 08.00’de dünyaya gelen kız çocuğuna verildi. Hastane ziyaretinde bulunan Polis eşlerinin bu davranışı karşısında oldukça memnun olduklarını dile getiren Üç Dere Köyü sakinlerinden Birgül Özcan, yeni doğan kız çocuğunun adının İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert’tin eşi Nurhayat Mert’in ismini vereceğini ve bundan onur duyacağını söyledi.

Yapılan sergi açılışı öncesi 10 Nisanda doğum gerçekleşen bebek ya da bebekleri ziyaret etmeyide yıl dönümü kutlamalarına eklediklerini kaydeden İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert’in eşi Nur hayat Mert, “böyle bir günde Kadın Doğum hastanemizde doğumu gerçekleşen bebeklerimizi ve doğumu gerçekleştiren annelerimizi polis eşleri olarak ziyaret ettik. Bugünümüzün anlam ve önemine istinaden yapılan yıl dönümü kutlamaları etkinliklerinde 10 Nisan doğumlu bebeklerimizi de eklemeyi unutmadık. 10 Nisan gününde yani 24 saat içerisinde gözlerini dünyaya açan 14 bebeğimizi ziyaret ettik. Bu ziyaretimizde Üç Dere Köyünden olan bir annemizin kız çocuğunun adını bizlerle beraber bıraktı. Bunun yanında bir diğer annemiz ise polis temsilli küçük kız çocuğumuz Ezgi ismini bıraktı. Kendilerine huzurlu ve sağlıklı bir hayat diliyoruz. 10 Nisanda ve normal günlerde doğan bebeklerimize sağlık, mutluluk anneli ve babalı büyümelerini temenni ediyoruz. Aynı şekilde bebeklerini kaybeden annelerimize de başlarının sağ olmasını diliyoruz.

Ayrıca görüştüğümüz tüm annelerin en az 3 ile 4 çocuğu var. Dilerim artık Aile planlamasını yine gündeme getirirler. Çok çocuk getirmek bir marifet değil. Sonuçta çok çocuk getirmekle sağlıklı ve dengeli besleyemedikten sonra bu iyi değil. Yani evin huzurunu iyi şartlarda bakmadıktan sonra o çocuğun günah ve mebalı almamaları gerekiyor. Çünkü geleceğimiz olan ve Bayrağımızı ellerinde yüceltecek olan bebeklerin sağlıklı ve huzurlu bir şekilde olması gerekiyor. Yeni doğan tüm bebeklerimizin ve çocuklarımızın huzurlu ve sağlıklı bir şekilde büyümelerini diliyoruz” dedi.

 Günaydın Muş Gazetesi