Geçtiğimiz aylarda Muş’un Malazgirt ilçesinde hayata geçirilen 1071 Selçuklu Tekstilkent atölyelerinde üretim başladı.
Muş’un ardından ilçelerde de bir bir hayata geçirilen tekstilkentlerde üretimler başladı. bu kapsamda geçtiğimiz aylarda Muş’un Malazgirt ilçesinde hayata geçirilen 1071 Selçuklu Tekstilkent atölyelerinde üretim başladı.
Yapılan çalışmaları incelemek üzere 1071 Selçuklu Tekstilkent atölyelerini ziyaret eden Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Altın, çalışanlara kolaylıklar diledi.
Atölyelerde istihdam edilen personellerle sohbet eden Başkan Altın, tekstil ve konfeksiyon alanında yapılan üretimleri inceleyerek üretimler hakkında bilgiler aldı. Başkan Altın’a tekstil atölyesi ziyaretine Ak Parti Malazgirt Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.
Başkan Altın, ilçeye kazandırılan atölyelerin mutluluk verici olduğunu belirterek; “Bugün ilçemizde faaliyet gösteren ilçemizin tek tekstil işletmesini ziyaret ettik. Firmalarımızda ürünler ve üretimde kullanılan teknolojiler hakkında bilgi aldık. Malazgirt’imiz dünyadaki birçok markaya ihracat yapılıyor olması muhteşem. Ayrıca yerel istihdamın önemini ve en önemlisi üreten bir toplum olmanın gerekliliğini bir kez daha görmüş olduk. İlçemize katma değer kazandıran, istihdam sağlayan, ilçemizi kalkındıran işletmelerimizin her zaman yanındayız. Ziyaretlerimizde çalışan, alın teri döken emekçi kardeşlerimiz ile de buluştuk, selamlaştık, sohbet ettik. Bizlerden ilgi ve alakalarını eksik etmeyen firmamıza, atölye sahibi kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Yoğun çalışma temposundan fırsat buldukça benzer ziyaretlerimiz devam edecek” dedi.