İş Bankası yanında bulunan İl Özel İdare Pasajı esnafları, kendi imkanları dahilinde pasajın kapı, pencere ve fayanslarını değiştirdiler.

Bankalar caddesinde bulunan Özel İdare pasajının 33 esnafı, kendi imkanları dahilinde pasajın Kapı, Pencere ve fayanslarını yaptırdılar. Özel idare pasajının eski halini harabeye benzeten esnaflar, görünüm güzel olmadığından dolayı vatandaşların fazla gelmediğini söylediler. 33 esnafın aralarında topladıkları, bin 300 YTL ile pasajın Kapı, Pencere ve fayanslarını yaptırdıklarını ifade ettiler.

İl Özel İdare Pasajı esnaflarından Ferit Topdemir, şimdiki hali ile eski hali arasında dağlar kadar fark olduğunu söyledi. Esnaf Topdemir; “il özel idare pasajının eski halinin harabeden hiçbir farkı yoktu. Pasaj Her gün yüzlerce dilenci ve tinercilerin akınına uğruyordu. Çünkü onlar için en ideal yer orasıydı. Özel idare pasajında bulunan toplam 33 esnaf aralarında bin 300 TYL, toplayarak pasajın kapı, pencere ve fayanslarının onarımlarını yaptık. Yeni açılan pasajlardan eksik kalır bir yanımız olmayacaktır. Eskiden müşteriler pasaja dışarıdan baktığı zaman içeriye bile girmek istemiyordu. Onlara da hak veriyor. Bir iş yerinin dış vitrini ve görünümü güzel olursa müşteri içeriye girmek isteyecektir. Zaten yaz mevsimine girdiğimiz günden beri iş yapamıyoruz. Çünkü okullar tatil oldu. Öğrenciler, memurlar, müdürler ve diğer vatandaşlar kimisi tatile, kimisi de memleketlerine gittiler. Az çokta olsa eğitim ve öğretim yılı içersinde alış veriş yapılıyordu. Bundan sonraki dönemlerde imkanlarımız olursa pasajın modernleşmesi için yatırımlar yapacağız” dedi. Özel İdare Pasajına gelen müşteriler ise; “Esnafların kendi imkanlarıyla, pasajda yenilikler yapmaları çok güzel. Bu işlerine ve müşterilerine verdikleri önemi gösterir. Özel İdare Pasajı, müşteri potansiyeli oldukça fazla olan bir pasaj. Bizler buraya geldiğimizde, hemen hemen istediğimiz her şeyi alıp çıkabiliyoruz. O nedenle, her şeyi burada bulabildiğimiz için, genelde bu pasajdan alışveriş etmeyi seviyoruz. Esnafın da, kendi pasajlarının bakımlarını yapmaları, işlerine ve müşterisine olan saygısını gösterir” dediler.

 Muş Ovası Gazetesi