Skip to main content

MÜSİAD’da Üzel dönemi başladı

Muş Haber Fotoğrafı

  Mürsel Özen´den boşalan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muş İl Başkanlığı koltuğuna hemşerimiz işadamı Ferhat Üzel geldi.

Çiçeği burnunda başkan Üzel, ilk toplantısında basın mensuplarıyla buluştu. Muşlu İşadamları Alparslan Özmen, Mustafa Sezgin ile Mehmet İkbal Ballı´nın da katıldığı toplantıda kahvaltı sonrası bir konuşma yapan Üzel, eski başkan Mürsel Özen´e çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) hakkın, hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı; tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının, 9 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul´da kurdukları bir İşadamları Derneğidir diyen Üzel, konuşmasının devamında: 11 bini aşan üyesi ile MÜSİAD; 46 bine yakın işletmeyi temsil eden ve yaklaşık 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağlayan, Yurtiçinde 86 irtibat noktası bulunan, üyelerinin sorunlarını, görüş ve önerilerini kamu kurum ve kuruluşlarına yerinde ileten, Yurtdışında 65 farklı ülkede toplamda 168 nokta ile hizmet veren, İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, kamu yararına dernek statüsüne sahip güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşudur ifadelerini kullandı.  

Muş, Cazibesi Olan Bir Kenttir Üzel, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: MÜSİAD´ın misyonu; ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağlantısız hareket eden bir işadamları derneği olarak, önceden belirlenen ilke ve değerleri paylaşan üye sayısını artırmak, üyeleri arasındaki dayanışmayı geliştirmek ve kendi içinde sağladığı bu birlik ve beraberlik ruhuyla ülkemizin maddi ve manevi yönden gelişmesine katkıda bulunmaktır. Bu gücün Muş´ta olmaması bize göre ciddi bir eksikliktir.

Ekonomiyi siyasetten kısır döngülerden ayırarak şehrin dinamiklerini harekete geçirmemiz gerektiğinin kanaatindeyiz. Muş bakir bir il, yatırıma müsait altıncı bölge olması hasletiyle de cazibesi olan kenttir. Tüm ekonomiyle ilgili olan kurumlarla şehrin ticaretine hakim olan iş Adamlarıyla irtibata geçeceğiz dışarıda çok değerli iş adamlarız var bunları Muş´a getirip hem kendilerinden faydalanmak hem de ticari kariyerleriyle bir sinerji oluşturmayı düşünüyoruz tabi bunları istişareyle ortak akılla yürüteceğiz. Bunun yanında memleketimizde huzurun barışın tesisi ve ekonomik refahın toplumun tüm katmanlarına ulaşması için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz Rabbim bize bu yolda hakka ve hakkaniyet uygun hareket etmeyi daima helal haram kavramını gözetmeyi nasip etsin. Toplantı, basın mensuplarının sorularının Üzel tarafından cevaplanmasıyla sona erdi. 

Muş Ovası Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri