Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü engelli ve eski hükümlülere desteklerine devam ediyor.
Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) tarafından engelli ve eski hükümlülere kendi işlerini sahip olmalarına yönelik verilen hibe destekleri devam ediyor. Bu kapsamda Muş Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından Muş’ta eski hükümlüye hibe desteği sağlandı.
İŞKUR İl Müdürlüğüne sundukları projeleri onaylanan Erhan Doğan ve Faruk Doğan’a büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için destek sağlandı. İŞKUR, Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları ile sağlanan hibe destekleri kapsamında Erhan Doğan’a 55 bin TL Faruk Doğan’a ise 54 bin TL olmak üzere toplam 109 bin TL hayvan yetiştiriciliği hibe desteği verdi.
Projeleri onaylanan Erhan Doğan ile Faruk Doğan, İŞKUR İl Müdürü Mehmet emin Taylan’ı ziyaret ederek sözleşmelerini imzaladılar. Proje hakkında eski hükümlüleri bilgilendiren Müdür Taylan, şunları söyledi: “2022 yılı hibe desteği projeleri kapsamında İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunca değerlendirilmek üzere gönderilen projelerden uygun görülen eski hükümlü projeler onaylandı. Eski hükümlülerimiz Erhan Doğan ve Faruk Doğan ile sözleşmelerimizi imzaladık. Proje kapsamında Erhan Doğan’a 55 bin TL Faruk Doğan’a ise 54 bin TL hibe desteği sağlandı. Eski hükümlülerimiz aldıkları bu hibe destekleri ile büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapacaklar. Hibe desteği kapsamında aldıkları büyükbaş hayvanlardan elde edilen süt ile aile geçimlerini sağlayarak, gelir kaynağı elde edecekler. Eski hükümlü kişilerin kendi işini kurmasında yardımcı olmayı amaç edinen bu proje bireylerin hayata daha kolay adapte olmalarını sağlamaktadır. Kendi işini kurma talebi ile İl Müdürlüğümüze gelecek olan eski hükümlü ve engellilere yönelik bu kapsamdaki desteklerimiz devam etmektedir” şeklinde konuştu.